آخرین اخبار

آمریکا در نشست پیشنهادی پوتین با حضور ایران شرکت می‌کند؟

مشاور امنیت ملی کاخ سفید دلیل این کشور را برای عدم پذیرش دعوت رئیس‌جمهور روسیه به مشارکت در نشستی با حضور ایران را توضیح داد.

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا  هفته نامه نیوزویک نوشت، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه ان.بی.سی درباره پیشنهاد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای برگزاری نشستی با حضور اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل (P5) همچنین ایران و آلمان {  پوتین خواستار نشست آنلاین شورای امنیت با مشارکت ایران و آلمان شد }گفت: ما تا پیش از انتخابات نشستی با پوتین نخواهیم داشت. چیزی که پوتین پیشنهاد کرده است برگزاری نشستی با حضور P5 و آلمان برای تلاش در جهت زورگویی به آمریکا است.

اوبراین در پاسخ به این سوال که بنابراین آمریکا کاری با این نشست ندارد، گفت: نه، ما آن را رد کرده ایم و موضوع فقط روسیه نیست. چیزی که روس‌ها پیشنهاد می کنند نشستی با حضور روسیه، آلمان، ایران و دیگر اعضای P5 برای زورگویی به آمریکا در جهت بازگشت به توافق وحشتناک برجام(توافق هسته ای)است.

بر اساس این گزارش، اظهارات اوبراین در پی این مطرح می شود که پیش از این دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا نیز گفته بود احتمال دارد پیش از انتخابات  آمریکا در نشست شرکت نکند.

کد خبر 48192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =