آخرین اخبار

تعداد دارندگان کد بورسی به ۵۰ میلیون نفر رسید

مدیر اطلاع رسانی بورس گفت: در خصوص کدهای بورسی که صادر شده امسال نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته ایم، در سال گذشته تعداد کدهای بورسی که صادر شده ۸۲۰ هزار کد بوده و این عدد امسال به یک میلیون و ۶۰۰ هزار کد بورسی در سه ماه اول سال رسیده است همچنین ثبت‌نام سجام هم در سال گذشته سه میلیون بوده و امسال به ۱۰ میلیون رسیده است.

بهزاد فر گفت: تعداد دارندگان کد بورسی در کشور به ۵۰ میلیون نفر رسیده است که عمده این افراد دارای سهام عدالت هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بهزادفر مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات رسانی بورس با اشاره به این موضوع که بازار سرمایه جذابیت‌های زیادی دارد، گفت: در بازار سرمایه مزیت‌هایی از قبیل ورود با سرمایه کم، یادگیری آسان در کسب و کار، حضور شرکت‌های بزرگ و حمایت دولت باعث شده مردم در این بازار حضور چشمگیری داشته باشند.

وی ادامه داد: بازدهی بازار سرمایه در بلندمدت معمولاً از بازارهای موازی مثل مسکن، سکه، طلا و یا شرکت‌های تولید محور بالاتر است با وجود اینکه این بازارها در کشور رشد بالایی داشته اند، اما رشد بازار سرمایه هم می‌تواند از این بازارهای موازی بالاتر باشد. همین موضوع باعث شده است که مردم سرمایه شان را به این بازار بیاورند.

بهزادفر با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه از سه راه می‌تواند به رشد تولید کمک کند، گفت: این اقدامات عبارت است از ۱_ عرضه اولیه سهام شرکت‌ها ۲_ افزایش سرمایه از محل آورده نقدی ۳_ انتشار اوراق مشارکت شرکت‌ها راه‌هایی هستند که می‌توانند به کمک بخش تولید بیایند.

بیشترین قشر حاضر در بورس سهام داران عدالت هستند

وی گفت: تعداد دارندگان کد بورسی در کشور به ۵۰ میلیون نفر رسیده است که عمده این افراد دارای سهام عدالت هستند، اما با این وجود استقبال قابل توجهی برای دریافت کد بورسی شده است همچنین تاکنون ۳۰ میلیون نفر در بازار بورس حداقل یک بار سفارش گذاشته اند.

وی ادامه داد: در خصوص کدهای بورسی که صادر شده امسال نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته ایم، در سال گذشته تعداد کدهای بورسی که صادر شده ۸۲۰ هزار کد بوده و این عدد امسال به یک میلیون و ۶۰۰ هزار کد بورسی در سه ماه اول سال رسیده است همچنین ثبت‌نام سجام هم در سال گذشته سه میلیون بوده و امسال به ۱۰ میلیون رسیده است.

کد خبر 48095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =