آخرین اخبار

مترو پرند تا خرداد ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار تهران گفت: مترو پرند در ۳ فاز تا خرداد ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد و اجرای فاز سوم آن به دلایلی از جمله تامین نشدن بودجه و تخصیص نیافتن زمین پروژه طولانی شده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی‌بندپی اظهارکرد: اکنون تمام تلاش ما در مجموعه استانداری این است تا با همراهی سایر دستگاه‌ها، این پروژه را به سرانجام برسانیم تا مطالبه دیرینه مردم این منطقه محقق شود.

وی در مورد حل مشکلات مطرح شده برای تکمیل مترو پرند نیز ادامه داد: در مورد تخصیص اعتبار ۱۰۰ درصدی مترو به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نامه نوشته شده و ضمن اینکه پیشنهاد تغییر دستگاه اجرایی مسئول اجرای پروژه نیز منتفی است، زیرا صرفا سبب طولانی شدن روند احداث مترو می‌شود. تعهد شرکت شهرک‌های جدید برای تخصیص ۵۰ هکتار زمین به مترو برای ایجاد مجتمع ایستگاهی و غیره با کمک شهردار پرند نیز پیگیری و ۲۵ هکتار باقی مانده از این میزان تخصیص داده می‌شود.

استاندار تهران گفت: موضوعات دیگر از جمله عبور خط انتقال برق در حریم ۶  کیلومتری شهری و همچنین تعارض‌هایی که با راه‌آهن وجود دارد، بررسی و رفع می‌شود تا با همت مسئولان و پیگیری‌های استانداری تهران این پروژه تا پایان خرداد سال آینده افتتاح شود.

کد خبر 48029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =