آخرین اخبار

راه اندازی سینما رو باز پردیس سینمایی بهمن سنندج

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: پردیس سینمایی بهمن سنندج با سه سالن استاندارد سینمایی نیاز مخاطبان خود را برآورده کند و در این دوران کرونا چهار سالن به آن اضافه شده که در هفته وحدت افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، امین مرادی در نشست خبری با خبرنگاران استان کردستان با بیان اینکه در این مجموعه برای اولین بار سالن سینمایی روباز در حال احداث است، اظهار داشت: در شهر سقز نیز به دنبال ساخت و تجهیز سالن‌های سینما هستیم تا کمبود زیرساخت‌های فرهنگی را بهبود بخشیم.

وی لازمه برگزاری برنامه های بزرگ را وجود مکان‌های استاندارد و در حد شأن و جایگاه مردم فرهنگی و فرهنگ دوست کردستان عنوان کرد و افزود: با اقتصادی کردن برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی می توانیم از آسیب های شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

رئیس حوزه هنری کردستان با بیان اینکه فرهنگ زیربنای توسعه است، ادامه داد: رشد اقتصادی بدون رشد فرهنگ ممکن نیست و در بسیاری از شاخص‌ها جامعه را با تنزل مواجه می کند.

مرادی توسعه فرهنگ در کاهش آسیب های اجتماعی را تاثیر گذار بیان کرد و افزود: باید برای دوران پسا کرونا از همین امروز به دنبال برنامه های فرهنگی و هنری باشیم.

وی خاطر نشان کرد: سنندج شهر خلاق موسیقی، پایگاه دف جهان و مرکز تولید فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای کشور حاصل تلاش تمام هنرمندانی است که در این مرز و بوم زیسته‌اند.

رئیس حوزه هنری کردستان با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ و تاثیر آن بر کاهش آسیب‌های اجتماعی، ادامه داد: در کاهش آسیب‌های اجتماعی توسعه فرهنگی بسیار تأثیر گذار است و باید برای دوران پسا کرونا از همین امروز به دنبال برنامه‌های فرهنگی باشیم تا از آسیب‌های اجتماعی که در آینده ممکن است با آن مواجه شویم پیشگیری کرد.

مرادی تاکید کرد: پیوست فرهنگی برای تمامی پروژه‌های عمرانی اقتصادی و غیره ضروری است تا از تبعات منفی آنها در آینده جلوگیری شود.

وی به سرمایه گذاری بیشتر در بخش فرهنگی اشاره کرد و گفت: به دلیل زمان بر و هزینه بر بودن کار فرهنگی باید بیش از یک دهه بر روی آن کار کرد تا بتوان به نتیجه دلخواه دست یافت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با بیان اینکه همکاری و تعامل هنرمندان با حوزه هنری کردستان بالاست و این تعامل مهمترین سرمایه ما به شمار می‌رود، ادامه داد: با وجود تاثیر منفی ویروس کرونا بر فعالیت‌های فرهنگی و هنری، ولی تا پایان سال جاری فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلفی در دست اجراست و انتظار داریم که بتوانیم در بخش‌های مختلف از جمله چاپ و انتشار کتاب، آلبوم موسیقی و فعالیت‌های از این دست تولیدات خوبی را در عرصه فرهنگ و هنر استان داشته باشیم.

48 

کد خبر 47967

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =