آخرین اخبار

رولز رویس کارخانه خود را در آمریکای شمالی می‌ بندد

کارخانه ساخت قطعات هواپیمای رولز-رویس در شهر پرنس جورج کانادا به خاطر رکود اقتصادی و کاهش سفرهای جهانی تعطیل شد.

  کارخانه ساخت قطعات هواپیمای رولز-رویس در شهر پرنس جورج کانادا تعطیل شده و صدها نفر از کارگران آن تا اواسط ۲۰۲۱ از کار بیکار می‌شوند. این کارخانه قربانی رکود اقتصادی و کاهش سفرهای جهانی در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا شده است.

سخنگوی شرکت رولز-رویس در آمریکای شمالی در روز شنبه تایید کرد این کارخانه با ۲۸۰ نیروی کار تا اواسط سال آینده میلادی تعطیل می‌شود.

این کارخانه که در ۲۰۱۱ در پرنس جورج افتتاح شد، سال گذشته ۴۰۰ نفر نیروی کار داشت.

دان کمپل، سخنگوی شرکت رولز-رویس در آمریکای شمالی گفت: «همه گیری ویروس کرونا باعث سقوط تاریخی سفرهای هوایی شده و بهبود این شرایط سال‌ها طول می‌کشد. در نتیجه، ما باید تصمیمات سخت، ولی لازمی برای حمایت از آینده کسب و کارمان بگیریم».

شرکت انگلیسی رولز-رویس سطح نیروی کار خود در سایر نقاط دنیا را هم به خاطر کاهش سفرهای هوایی پایین آورده است.

کمپل گفت: «به خاطر کاهش تقاضا برای محصولات و خدمات ما در نتیجه همه گیری ویروس کرونا، عملا کاری برای بسیاری از نیروی کار ما وجود ندارد. ما سعی کردیم برای جلوگیری از اخراج‌های بیشتر، تصمیمات جدی گرفته و هزینه خود را پایین بیاوریم، ولی شدت رکود اقتصادی به وجود آمده از همه‌گیری ویروس کرونا تعطیلی برخی کارخانه‌ها را اجتناب ناپذیر کرده است».

بسته شدن این کارخانه بر سایر کسب و کارهای این منطقه هم تاثیر خواهد گذاشت، چون شرکت‌های عرضه کننده تجهیزات به این کارخانه هم شغل خود را از دست می‌دهند.

انتهای پیام/


 
کد خبر 47873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =