آخرین اخبار

تصاویر رنگی از حمله هسته‌ای به هیروشیما

انفجار در تاریخ ششم اگوست سال ۱۹۴۵ میلادی رخ داد و سبب کشته شدن بین ۹۰ تا ۱۴۶ هزار نفر در هیروشیما شد.

آفتاب‌نیوز :

عکس رنگی شده با استفاده از هوش مصنوعی لحظه انفجار اتمی ۷۵ سال پیش در هیروشیما در ژاپن را نشان می‌دهد و قدرت تخریب‌گری این بمب را آشکار می‌سازد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ بر اثر این انفجار ۱۴۶ هزار نفر جان خود را از دست دادند. "آنجو نیواتا" ۱۸ ساله و "هیدنوری واتاناوه" استادش در دانشگاه توکیو با استفاده از هوش مصنوعی این عکس‌های برجای مانده از آن دوره را رنگی کرده‌اند.

در تصاویر لحظه و آثار مخرب بعدی ناشی از انفجار بمب آمریکایی موسوم به پسر کوچک آمریکا در ژاپن دیده می‌شود. انفجار این بمب سبب شد تا بازماندگان آن رویداد متحمل آسیب‌های جدی ناشی از پرتوهای تشعشات مواد رادیواکتیو شوند. انفجار در تاریخ ششم اگوست سال ۱۹۴۵ میلادی رخ داد و سبب کشته شدن بین ۹۰ تا ۱۴۶ هزار نفر در هیروشیما شد.

این انفجار دستکم سبب نابود شدن ۳۰ درصد جمعیت شهر در مساحتی ۴.۷ مایل مربعی شد. همچنین، این انفجار سبب مجروح شدن بیش از ۸۰ هزار نفر شد. بمب اتمی منفجر شده وزنی ۱۶ کیلوتنی داشت. دود ناشی از انفجار در ارتفاع ۲۰ هزار پایی بر فرار هیروشیما قرار گرفته بود.

"پسر کوچک" اولین بمبی بود که به عنوان سلاح هسته‌ای استفاده شد. بمب دوم "فت من" یا "مرد چاق" بود که سه روز بعد روی شهر ناگازاکی انداخته شد.

کد خبر 47635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =