آخرین اخبار

به گزارش رکنا، سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: درپی اخبار و اطلاعات کسب شده مبنی بر اینکه اشخاصی با اقدامات سودجویانه قصد تصرف اراضی ملی و محوطه‌های تاریخی سیوان از توابع شهرستان ایلام را دارند، موضوع در دستور کار کاراگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

 او افزود:با انجام تحقیقات میدانی و جمع آوری اسناد و مدارک و مستندات لازم، مشخص شد این افراد نسبت به تصرف غیر قانونی11هزار متر از اراضی ملی اقدام کرده اند.

سردار یاری با بیان اینکه با هماهنگی مقام قضائی، متصرفان با هویت‌های معلوم شناسایی و دستگیر شدند، ادامه داد:با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی وحضور کارشناسان میراث فرهنگی از این اراضی ملی رفع تصرف شد.

زمین خواری در ایلام کشف شد

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه ارزش ریالی این اراضی رفع تصرف شده توسط کارشناسان ۱۱ میلیارد ریال برآورد شده است، اضافه کرد:دراین خصوص ۲ متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سردار یاری با اشاره به این که حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد، عنوان کرد:شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تعرض با اراضی ملی موضوع را از طریق سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع رسانی کنند.


 
کد خبر 47621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =