آخرین اخبار

50 درصد مشاغل اصفهان در سال 98 از مالیات معاف بودند

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان بابیان اینکه مالیات 50 درصد از مشاغل استان اصفهان در سال 98 صفر ریال بوده است، گفت: اظهارنامه فروش اصناف و مشاغل و اشخاص حقیقی با استفاده از سامانه و بانک‌های اطلاعاتی بررسی و درصورتی‌که مغایرتی نداشته باشد مالیات متناسب با آن دریافت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، علی صبوحی صبح امروز در نشست هماهنگی مدیران اقتصادی استان اصفهان با حضور شورای هماهنگی اقتصادی استان اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان رتبه دوم پرداخت تسهیلات بانکی را برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی، بهره‌برداری از طرح توسعه کارخانه‌ها و رفع موانع و مشکلات تولید به خود اختصاص داده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان افزود: اولویت اصلی سازمان اقتصادی و دارایی اصفهان اجرای سیاست‌های تأمین مالی و ارجاع اعتبار به سمت واحدهای تولیدی و تقویت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است تا شاهد رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش و جهش تولید در استان اصفهان باشیم.

بهروز مهدلو مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان هم در این جلسه اظهار کرد: آن دسته از صاحبان مشاغل که میزان فروش و خدمات آن‌ها در سال حداکثر تا ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال باشد بر اساس دستورالعمل تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم از طرف سازمان مالیاتی در خصوص توافق سالانه با اصناف از صفر ریال تا ۲۵ میلیون ریال محاسبه می‌شود.

مدیرکل سازمان امور مالیاتی استان اصفهان بابیان اینکه مالیات ۵۰ درصد از مشاغل استان اصفهان در سال ۹۸ صفر ریال بوده است افزود: اظهارنامه فروش اصناف و مشاغل و اشخاص حقیقی با استفاده از سامانه و بانک‌های اطلاعاتی بررسی و در صورتی‌که مغایرتی نداشته باشد مالیات متناسب با آن دریافت خواهد شد اما اگر اظهارنامه خلاف واقع ارائه شود شامل ۳۰ درصد جریمه کتمان غیرقابل بخشودگی خواهند شد.

محمد نورآزادی مدیرکل بانک ملی و دبیر کمیسیون هماهنگی اقتصادی استان اصفهان هم در این جلسه اظهار کرد: کنسرسیوم بانکی در استان جهت هماهنگی بین‌بانکی برای تخصیص ارز واحدهای تولیدی، تسریع در تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی و فراهم کردن زمینه جهش تولید تشکیل‌شده است.

در این جلسه مدیران برخی واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان نطنز هم به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند و مقرر شد با بررسی لازم مشکلات و موانع تولیدکنندگان مرتفع شود.

انتهای پیام/۶۳۰۲۵/ص۲۰/

کد خبر 47612

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =