آخرین اخبار

دریانوردان بوشهری بی گُدار به آب نزنند

بوشهر- مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج‌فارس تا اواسط هفته به علت وزش شدید باد متلاطم است بنابراین دریانوردان از ترددهای دریایی غیرضروری تا حد امکان خودداری کنند.

فرج‌الله شکوهی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود از ظهر امروز (شنبه) تا سه‌شنبه، در برخی ساعات روز به سبب وزش باد به نسبت شدید و گاهی شدید، خلیج‌فارس و سواحل استان به تناوب مواج باشد.

وی افزود: بر این اساس امروز در سواحل شمالی و مرکزی (بندر دیلم تا مُطاف)، در ساعاتی از عصر و شب ارتفاع موج به ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر می‌رسد و فردا (یکشنبه ۲۶ مرداد) ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر می‌رسد.

شکوهی پور ادامه داد: ارتفاع موج دوشنبه (۲۷ مرداد) در سواحل مرکزی و جنوبی (لاور ساحلی تا عسلویه) در بعدازظهر تا اواخر شب ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود و سه‌شنبه (۲۸ مرداد) در سواحل شمالی، مرکزی و جنوبی استان به ۹۰ تا ۱۵۰ و گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه در این مدت از ترددهای دریایی غیرضروری تا حد امکان خودداری شود، گفت: آسمان تا پیش از ظهر فردا، صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعات وزش باد خواهد بود.

وی بیان کرد: جهت وزش باد، در قسمت‌های شمالی و مرکزی استان بیشتر شمال غربی تا غربی و در نواحی جنوبی بیشتر شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و در برخی ساعات تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی پور اضافه کرد: ارتفاع موج ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در فرا ساحل گاهی ۱۵۰ سانتیمتر و فردا ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

کد خبر 47608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =