آخرین اخبار

گرمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش می‌یابد

ایرنا نوشت :مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: دمای هوا در استان از امروز شنبه ۲۵ مرداد به تدریج بین ۲ تا سه درجه کاهش می‌یابد.

مهران چراغپور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشینه دمای شهرکرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ درجه بالای صفر بود که همین موضوع سبب محسوس شدن شدت گرمای هوا در روزهای اخیر شد.

وی ادامه داد: بیشینه دمای شهر لردگان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۰ درجه سانتی‌گراد رسید که گرم‌ترین نقطه استان و آورگان با بیشینه دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین نقطه استان گزارش شد.

چراغپور، وزش باد شدید و وقوع پدیده گرد و خاک را برای روزهای آینده پیش‌بینی کرد و گفت: این وضعیت از روز شنبه تا سه‌شنبه بر فضای جوی استان به ویژه در بعدازظهرها حاکم است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش بارش‌های سال آبی جاری، خاطرنشان کرد: این موضوع استان را همچنان در ردیف نخست خشکسالی کشور قرار داده است.

چراغپور افزود: از ابتدای سال آبی جاری(۱ مهر) تاکنون ۵۳۱ میلیمتر بارش در استان ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت هفت درصد کاهش دارد.

گفتنی است ، این استان با وجود اینکه سرچشمه ۲ رودخانه بزرگ زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز به شمار می‌رود اما ۶۶ درصد مساحت آن در محدوده خشکسالی قرار دارد و یک دهه خشکسالی را از سال‌های ۸۶ تا ۹۶ پشت سر گذاشته است.

48

کد خبر 47564

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =