آخرین اخبار

دخترانی که قربانی آگهی استخدام مردی شیطان‌صفت شدند

مردی شیطان‌صفت با درج آگهی استخدام پرستار برای نگهداری از فرزندش، دختران جوان جویای کار را اغفال و از آنان سوءاستفاده می‌کرد. 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه ایران، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی به تازگی موفق به دستگیری مجرمی شدند که با درج آگهی استخدام پرستار برای نگهداری از فرزند در فضای مجازی، اقدام به اغفال دختران جوان جویای کار می‌کرد. وی سپس قربانیان را به بهانه مصاحبه برای شروع کار به خانه خود می‌کشاند و از آنان سوءاستفاده می‌کرد.

متهم برای این‌که قربانیان محل سکونتش را شناسایی نکنند از آن‌ها می‌خواست قسمتی از مسیر را خودشان بیایند و بقیه راه را هم وی به دنبال آن‌ها می‌رفت. آخرین قربانی وی دختر جوانی است که برای کار از شهرستان راهی تهران شده بود و به دنبال مشاهده آگهی این فرد در فضای مجازی به دام این فرد شیطان‌صفت افتاد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان این مطلب گفت: کارشناسان آموزش همگانی پلیس آگاهی تهران بارها در جلسات آموزشی که برای بانوان در مساجد، سرای محلات و مدارس برگزار می‌کنند در خصوص هوشیاری و احتیاط در مواجهه با آگهی‌های استخدامی در فضای مجازی و همچنین پیشنهاد ازدواج هشدارهای لازم را به شهروندان داده‌اند، اما متأسفانه بی‌توجهی به پیام‌های هشداری پلیس باعث شده تا این فضای پیچیده و پر رمز و راز همچنان از بین زنان و دختران جوان قربانی بگیرد. لازم است خانم‌ها به منظور پیشگیری از بزه‌دیدگی به این نکات توجه داشته باشند:

ـ درج آگهی در یک سایت شناخته‌شده به معنی اطمینان صد درصدی به فرد آگهی‌دهنده و ادعای مطرح‌شده در آگهی نیست.

ـ به هیچ وجه برای ملاقات‌های کاری با افراد در مکان‌های ناآشنا به تنهایی مراجعه نکنید و حتماً به همراه یک فرد مورد اعتماد مراجعه کنید و نزدیکان خود را در جریان این ملاقات قرار دهید.

ـ با توجه به این‌که بسیاری از افراد سودجو در فضای مجازی به دنبال قربانیان خود می‌گردند لازم است زنان و دختران جوان به سادگی به آگهی‌هایی که به دنبال استخدام زنان و دختران هستند اعتماد نکنند.

ـ به یاد داشته باشید پشت هر پیشنهاد ملاقات خصوصی در خانه یا محل کار (خارج از ساعت اداری) احتمال آزار و اذیت وجود دارد.

ـ در پایان به عنوان رئیس پلیس آگاهی پایتخت به مجرمان یادآور می‌شوم: به هر طریقی که افکار مجرمانه خود را در جامعه عملی کنند پلیس با رصد اقدامات آنان در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری‌شان اقدام خواهد کرد.
 

کد خبر 47486

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =