آخرین اخبار

تماس وزیر خارجه عراق با همتایان عرب در خصوص حمله ترکیه / وزرای خارجه عرب خواستار ضرورت توقف فوری هرگونه عملیات نظامی ترکیه در خاک عراق شدند

فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق در پی حمله پهپادی اخیر ترکیه، با تعدادی از همتایان عرب خود تماس تلفنی برقرار کرد. وزرای خارجه عرب با اعلام حمایت کامل کشوهایشان از امنیت و حاکمیت عراق و محکوم کردن تجاورات ترکیه، خواستار ضرورت توقف فوری هرگونه عملیات نظامی ترکیه در خاک عراق شدند.

فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق در پی حمله پهپادی اخیر ترکیه، با تعدادی از همتایان عرب خود تماس تلفنی برقرار کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از فرات نیوز، این وزارتخانه در بیانیه ای یادآور شد که فؤاد حسین در این تماس تلفنی همتایان عربش را ازجزئیات این تجاوز آگاه ساخت و نسب به اهمیت انسجام تلاشهای عرب درمواجهه با چنین تحولات خطرناکی در موقعیت امنیتی با کشور همسایه(ترکیه)، و یکپارچگی مواضع در قبال متعهد نمودن ترکیه به عدم تکرار این تجاوزات و عقب نشینی نیروهای پیش رفته در خاک عراق دعوت کرد.

این بیانیه به ارتباط تلفنی وزیر خارجه با احمدابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، همچنین همتایان عربش از جمله سامح شکری(وزیرخارجه مصر)، ایمن الصفدی (وزیرخارجه اردن)،امیر فیصل بن فرحان وزیرخارجه عربستان سعودی و احمد ناصر محمد الصباح(وزیر خارجه کویت) اشاره کرد.

بر اساس این بیانیه، وزرای خارجه عرب با اعلام حمایت کامل کشوهایشان از امنیت و حاکمیت عراق و محکوم کردن تجاورات ترکیه، خواستار ضرورت توقف فوری هرگونه عملیات نظامی ترکیه در خاک عراق شدند.

رسانه امنیتی عراق سه شنبه گذشته از حمله ترکیه با یک پهپاد که یک خودروی نظامی مرزبانی در منطقه سیدکان را هدف قرار داد و منجر به شهادت فرمانده تیپ دوم مرزبانی و فرمانده هنگ سوم/نیپ دوم و راننده خودرو شد، خبر داده بود.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 47283

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =