آخرین اخبار

شکنجه یمنی‌ها با کابل برق در زندان‌های عربستان

سازمان حقوق‌بشر و آزادی‌ها معروف به «سام» با انتشار گزارشی از اوضاع نامناسب زندانیان یمنی در زندان‌های عربستان خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبگاه خبری عربی ۲۱، سازمان حقوق بشر و آزادی‌ها معروف به «سام» که مقر آن در ژنو است در گزارشی از شکنجه زندانیان یمنی و نقض حقوق آنان در زندان‌های عربستان سعودی خبر داد.

سازمان حقوق بشر و آزادی‌های «سام» با اعلام این خبر افزود: اطلاعات تایید شده‌ای از مرگ دستکم یکی از زندانیان یمنی در زندان‌های عربستان بر اثر شکنجه شدید به دست آورده است.

سازمان حقوق بشری سام در این گزارش که یک نسخه آن در اختیار «عربی ۲۱» قرار گرفت، اعلام کرد: مقامات سعودی صدها یمنی را در یکی از زندان‌های متعلق به نیروی هوایی در جازان در جنوب این کشور نگهداری و به طور مداوم با زندانیان بدرفتاری و آنان را شکنجه می‌کنند.

این سازمان در گزارش خود تاکید کرد: در حالی که زندان‌ها و محل نگهداری زندانیان یمنی در عربستان فاقد کمترین استانداردهای لازم هستند، این زندانیان به دست سربازان و افسران سعودی شکنجه می‌شوند.

این سازمان حقوق بشری یمنی در ادامه گزارش خود افزود: زندانیان یمنی با استفاده از تجهیزات برقی شکنجه می‌شوند و برخی از زندانیان به مدت چند ماه در سلول‌های انفرادی نگهداری و از هر گونه ارتباط با جهان خارج محروم می‌شوند. این زندانیان همچنین از امکانات و مراقبت‌های پزشکی محرومند.

در بیانیه این سازمان حقوق بشری آمده است زندانیان سابق در زندان نیروی هوایی سعودی در جازان می‌گویند در مدت بازداشت در این زندان کارکنان و مسئولان سعودی رفتار خشن و غیر انسانی با آنان داشتند و با کابل‌های برق تحت شکنجه قرار می‌گرفتند.

سازمان حقوق بشری سام در ادامه گزارش خود وضع بهداشتی و تغذیه زندانیان در زندان نیروی هوایی سعوی را نامناسب خواند.

انتهای پیام/

کد خبر 47234

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =