آخرین اخبار

نوسازی یک‌هزار خودرو در ناوگان باری آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: یک‌هزار دستگاه خودرو در ناوگان حمل و نقل کالای استان دارای شرایط ثبت نام در مرحله اول نوسازی هستند.

 باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل کالای استان فرسوده است، گفت: ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی ناوگان حمل و نقل کالای استان دارای شرایط طرح نوسازی هستند، ولی براساس اولویت بندی در فاز اول اجرای آن خودروهای ۴۰ سال به بعد مشمول این طرح می‌شوند.

او با بیان اینکه در این طرح خودروهای حمل و نقل کالای بالای ۲۵ سال دارای شرایط نوسازی هستند، گفت: در مرحله دوم اجرای بقیه خودروهای دارای شرایط نیز مشمول طرح می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور از خرداد امسال در این استان نیز آغاز شده و ظرفیت خوبی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل کالای استان به شمار می‌رود.

علیزاده گفت: در این طرح تولیدکنندگان داخلی خودروهای سنگین، شرکت‌های حمل و نقل توانمند دارای مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شرکت‌های وارد کننده کامیون‌های سنگین دارای مجوز از وزارت صمت و مالکان حقیقی و حقوقی کامیون‌های فرسوده واجد شرایط و متقاضی واردات می‌توانند خودرو صفر یا ۳ سال کارکرد برندهای معتبر را که در داخل کشور خدمات پشتیبانی دارند، وارد کنند.

او گفت: در اجرای این طرح مالکان خودروها و شرکت‌ها از حدود ۲۵ درصد از معافیت ارزش گذاری گمرکی برخوردار می‌شوند و خودروی فرسوده را نیز دولت خریداری، اسقاط و از رده خارج می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون اکثر شرکت‌های حمل و نقل کالا و مالکان خودروهای دارای شرایط برای نوسازی خودرو در سایت www.rmto.ir ثبت نام کرده اند.

علیزاده افزود: ناوگان حمل و نقل باری استان دارای ۴۳ هزار و ۸۴۲ خودرو با میانگین متوسط ۱۷ سال بوده که شامل ۲۴ هزار و ۴۴ خودرو سبک تا ۱۰ تن با میانگین متوسط عمر ۱۲.۵ سال، ۷ هزار و ۱۳۲ خودرو نیمه سنگین ۱۰ تا ۲۶ تن با میانگین متوسط عمر ۲۷ سال و ۱۲ هزار و ۶۶۶ خودرو سنگین بالاتر از ۲۶ تن و میانگین متوسط عمر ۲۰ سال است.

او گفت: در زمان کنونی ۳۵ هزار و ۷۳۴ راننده در ناوگان حمل و نقل کالای استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/ک

کد خبر 47228

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =