آخرین اخبار

اداره کل تعاون مدافع منافع قانونی کارگران استان مرکزی است

مدیر روابط عمومی اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: این اداره در راستای وظایف و رسالت اصلی خود همیشه مدافع منافع قانونی کارگران استان از جمله شرکت هپکو بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک،  محبوبه پزشکنیا در پاسخ به انتشار گزارشی مبنی بر «دغدغه اصلی کارگران هپکو کلکسیون وعده‌های پوچ مسوولین است» در تاریخ 21 مرداد ماه جاری در خبرگزاری فارس اظهار کرد: این اداره در راستای وظایف و رسالت اصلی خود همیشه مدافع منافع قانونی کارگران استان از جمله شرکت هپکو بوده است و خود را موظف به پیگیری قانونی خواسته‌های به حق کارگران شریف هپکو می‌داند.

وی تصریح کرد: مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هیچگونه وظیفه قانونی در مورد تعیین سهامداران، تغییر مدیریت و انتصابات مدیران هپکو ندارد، ولیکن برای حل و فصل مشکلات کارگران اقدامات متعددی انجام داده است از جمله برگزاری متعدد جلسات پیرامون بررسی مشکلات شرکت هپکو با اعضای شورای اسلامی کار و مدیران این شرکت در جلسات متعدد در اداره کل استان و استانداری و تنظیم صورتجلسات که همگی موجود و قابل مشاهده است.

پزشکنیا گفت: اعزام بازرسان کار برای بازدید از مسائل و مشکلات کارگران و تهیه گزارشات لازم برای مراجع ذیربط استانی و کشوری از جمله وزارتخانه  تعاون،کار و رفاه اجتماعی به منظور تصمیم گیری‌های قانونی، تسریع در رسیدگی فرایند بازنشستگی سخت و زیان آور کارگران هپکو و اقدامات لازم برای اجراء بازنشستگی این افراد از دیگر اقدامات این اداره به شمار می‌رود.

وی گفت: درب اتاق مدیرکل کار استان مرکزی  و دیگر همکاران مرتبط همیشه به روی کارگران و اعضای شورای اسلامی کار این شرکت باز و شنوای مسائل و مشکلات آنها است و خود را موظف به پیگیری موضوعات آنها می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری فارس محمدتقی آبایی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در پی تجمعات اخیر کارگران شرکت هپکو اراک در محوطه کارخانه در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها سخنانی را مطرح کرد که با واکنش کارگران شرکت هپکو مواجه شد.

انتهای پیام/

کد خبر 47219

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =