آخرین اخبار

استاندار لرستان گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با بیماری کرونا و به‌منظور پیشگیری از شیوع این بیماری، مراسم گل مالی و شیرخوارگان در لرستان ممنوع شد.

خبرگزاری ایسنا: استاندار لرستان گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با بیماری کرونا و به‌منظور پیشگیری از شیوع این بیماری، مراسم گل مالی و شیرخوارگان در لرستان ممنوع شد.

سید موسی خادمی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم‌الحرام گفت: امسال با توجه به شرایط موجود، پیاده‌روی و دسته روی هیئت‌های عزاداری را نداریم و لازم است هیئت‌ها در یک جای ثابت که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجوز آن از طرف سازمان تبلیغات صادر خواهد شد استقرار یابند.

وی تصریح کرد: به خاطر جلوگیری از ازدحام و تجمع مردم، تعداد مکان‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر و زمان برگزاری مراسمات محدودتر شده و استفاده از ماسک الزامی است.

خادمی تاکید کرد: امسال مراسم گل مالی که خاص استان لرستان است با توجه به خطر شیوع بیماری کرونا برگزار نخواهد شد، همچنین مراسم شیرخوارگان نیز ممنوع است.

استاندار لرستان در خصوص روضه‌های منازل اظهار کرد: توصیه ما این است که با توجه به شعار «هر منزل یک حسینیه» هرکسی در منزل خودش مراسم عزاداری داشته باشد و از اینکه عزاداری به سبک متداول در سال‌های قبل انجام شود و سایر خانواده‌ها در یک خانه جمع شوند این موضوع ممنوع است.

خادمی با اشاره به اینکه مردم شیعه لرستان به عشق امام حسین(ع) زندگی می‌کنند، گفت: قطعا آن امام مظلوم سلامت پیروان خود را می‌خواهد و با توجه به اینکه جان انسان‌ها و جان مومن، محترم است نباید این امانت الهی به خطر بیافتد.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: اگر این مراسم بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود، هر انسانی می‌تواند مثل یک بمب عمل کرده و ده‌ها نفر را آلوده کند، آن وقت همه ما مسئول خواهیم بود. بنابراین امیدوارم مردم عزیز لرستان با توجه به اهمیت سلامت جامعه رعایت کنند.

وی در پایان با تشکر از مراعات خوب مردم گفت: در حال حاضر به‌خاطر رعایت مردم در روند ابتلاء گشایش شده و روند نزولی به چشم می‌خورد که اگر ذره‌ای کار را رها کنیم، مجدداً به نقطه اول برخواهیم گشت.

کد خبر 47194

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =