آخرین اخبار

دیگر هرگز برف نمی‌بارد | چراغ اسکار ۲۰۲۱ با لهستان روشن شد

فیلم سینمایی «دیگر هرگز برف نمی‌بارد» ساخته مالگوژاتا شوموفسکا که در بخش مسابقه هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز حضور دارد، به نمایندگی از لهستان به آکادمی اسکار معرفی شد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورایتی، لهستان نخستین کشور دنیاست که نماینده خود را برای حضور در بخش اسکار بهترین فیلم بلند بین‌المللی به آکادمی معرفی می‌کند. «دیگر هرگز برف نمی‌بارد» ساخته مشترک شوموفسکا و میخال انگلرت است و این دو فیلمنامه را هم نوشته و آن را تهیه کرده‌اند.

الک اوتگوف و آگاتا کولشا بازیگران اصلی این فیلم کمدی هستند و داستان دربارک یک مهاجر اوکراینی است که در لهستان ماساژور است. او به تدریج در یک جامعه بسته در مقام یک مرشد برای مشتریان خود ظاهر می‌شود. «دیگر هرگز برف نمی‌بارد» تابستان امسال در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز روی پرده می‌رود و پس از آن وقت دارد در فصل جوایز برای درخشیدن در اسکار ۲۰۲۱ آماده شود که با دو ماه تاخیر اوایل اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود.

شوموفسکا ۴۷ ساله جایزه خرس نقره‌ای و جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره برلین را در کارنامه دارد و در ۲۰۱۶ هم عضو هیات داوران بخش مسابقه برلین به ریاست مریل استریپ بود. او دو سال پیش یکی از داوران بخش مسابقه هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم ونیز به ریاست گی‌یرمو دل‌تورو بود و امسال باید با «دیگر هرگز برف نمی‌بارد» در آن رقابت کند.

لهستان تا امروز ۱۲ بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی یا بهترین فیلم بین‌المللی شده و یک بار با «ایدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی آن را برده است. نخستین نامزدی لهستان در اسکار در ۱۹۶۳ با «چاقو در آب» رومن پولانسکی بود و آخرین آن در دو سال اخیر با «جنگ سرد» پاولیکوفسکی «بدن مسیح» یان کوماسا.

کد خبر 46812

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =