آخرین اخبار

۶ شناور صید ترال در مناطق دریایی خوزستان توقیف شدند

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: ماموران پایگاه حفاظت منابع آبزی شیلات ۶ فروند شناور صیادی را که در حال صید به روش ممنوعه "ترال " در مناطق دریایی"سریم" و "خورموسی" بودند، توقیف کردند.

فتح الله ابوعلی امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در اهواز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در جریان بازرسی از این شناورهای صیادی متخلف فاقد هویت که دو روز گذشته بدون دریافت مجوز صید از شیلات مشغول ماهیگیری بودند، ۷۰۵ کیلوگرم انواع ماهی به همراه چهار دستگاه ترال، ۶ عدد لنگر و ۶ طاقه تور گوشگیر کشف و ضبط شد.

او گفت: پرونده‌های تخلفاتی صیادی این شناورها برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی ارجاع شد و در حال بررسی است.

مدیرکل شیلات خوزستان افزود: هفته گذشته نیز چهار فروند شناور صیادی متخلف که بدون مجوز در حال صید آبزیان دریایی در صیدگاه های شمال غرب خلیج فارس بودند، توقیف شدند.

ابوعلی در پایان بر برخورد با صید غیر مجاز با هدف اشتغال پایدار صیادان و صیانت از ذخایر و منابع آبزیان دریایی در خورهای خوزستان و صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس تاکید کرد.

لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر برخورد با صید غیر مجاز و بدون پروانه در خورها و صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس تشدید شده است.

برخی از گونه‌های آبزیان دریایی در خلیج فارس از جمله شوریده و حلوا سفید به علت صید بی رویه و قاچاق آن به کشورهای حوزه خلیچ فارس در معرض انقراض قطعی قرار دارند.

معیشت حدود ۵۰ هزار خانوار در خوزستان از طریق صید و صیادی گره تامین می شود.

لازم به توضیح است که سال گذشته حدود ۴۹ هزار تن انواع آبزیان دریایی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس توسط صیادان خوزستانی صید شد.

استان خوزستان از نظر صید دریایی پس از استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر در جایگاه چهارم کشوری قرار دارد.

کد خبر 46782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =