آخرین اخبار

شمار مبتلایان ویروس کرونا در سمنان به ۱۱۳۲ نفر رسید

سمنان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: شمار مبتلایان ویروس کرونا در بیمارستان‌های تحت مدیریت این دانشگاه به یک هزار و ۱۳۲ نفر رسید.

  نوید دانایی ظهر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه در روزهای اخیر ۱۵ مورد ابتلاء جدید به ویروس کرونا در بیمارستان‌های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان ثبت شد، اظهار داشت: با ثبت این افراد شمار مبتلایان ویروس کرونا در این منطقه به یک هزار و ۱۳۲ نفر رسید.

وی با اشاره به کاهش میزان رعایت اصول بهداشتی توسط مردم در یک ماه اخیر بیان کرد: آحاد مردم برای شکست ویروس کرونا در استان مسئول هستند و باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدامی اساسی انجام دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تأکید بر لزوم استفاده از ماسک برای حضور در اماکن عمومی ازجمله بانک‌ها، ادارات و … خاطرنشان کرد: شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون بهترین روش برای جلوگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است.

دانایی در ادامه یادآور شد: با توجه به شیوه‌نامه‌های بهداشتی، روند ابتلاء به کرونا ویروس در حوزه تحت مدیریت دانشگاه سمنان کاهش نسبی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت رنگی شهرهای استان باثبات نیست، ابراز کرد: عدم رعایت نکات بهداشتی در تغییر این وضعیت نقش‌آفرینی می‌کند و مردم باید بدانند که اعلام وضعیت سفید به معنای پایان کرونا نیست.

 

کد خبر 46780

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =