آخرین اخبار

واحدهای صنفی ۳ روز تعطیل می‌شوند

تمام واحدهای صنفی استان یزد جز گروه شغلی یک بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا از فردا چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۹ به مدت سه روز تعطیل می‌شوند.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با شیوع ویروس کرونا و با توجه به قرمز بودن وضعیت یزد، واحدهای صنفی گروه دو، سه و چهار در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه مورخ ۲۲، ۲۳ و ۲۴ مرداد تعطیل و فقط واحدهای گروه یک مجاز به فعالیت شدند.

مدیر روابط‌عمومی اتاق اصناف یزد در این‌باره اظهار کرد: مشاغل صنفی گروه یک فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه نیازهای ضروری مردم، نانوایی‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها و مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی را شامل می‌شوند و در هیچ منطقه‌ای مجاز به تعطیلی نیستند.

سیدمهدی آقابزرگی افزود:‌ سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی و سبزی‌فروشی‌ها، میادین میوه و تره‌بار، مراکز فروش محصولات پروتئینی مانند قصابی‌ها و مرغ و ماهی‌فروشی‌ها، جایگاه‌های سوخت، اماکن تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی، مراکز تأمین آمبولانس دولتی و خصوصی، مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون‌بر، پخش دارو و مواد غذایی و  مراکز نگهداری سالمندان، معلولین و آسایشگاه‌ها، ‌ از دیگر مصادیق مشاغل گروه یک هستند.

وی ادامه داد:‌ تأمین برق، ‌ گاز، بخار، تهویه هوا، آبرسانی، ‌ مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه، مراکز امنیتی، امدادی، ضروری و استراتژی، مصالح فروشی و آهن‌فروشی از دیگر صنوف این گروه شغلی به شمار می‌آیند.

کد خبر 46762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =