آخرین اخبار

توله‌خرس سیاه آسیایی در بندرعباس تلف شد

یک قلاده توله‌خرس سیاه آسیایی که ۲۲ اردیبهشت ۹۷ در شهرستان رودان بدون مادر پیدا شده و برای نگهداری در اختیار مجموعه پارک طبیعت بندرعباس (باغ پرندگان) قرار گرفته بود، در یک حادثه تلف شد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، میثم قاسمی، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد با ابراز تأسف از اعلام این خبر اظهار کرد: این قلاده خرس سیاه آسیایی به نام «کاریزا» که در مجموعه پارک طبیعت بندرعباس نگهداری می‌شد، براثر حادثه تلف‌شده است. این توله خرس حدود دو سال عمر داشته و هرچند هنگام تحویل توسط چند فرد بومی دریکی از مناطق شرقی استان، سن کمی داشت، با تلاش انجام‌شده و تأمین فضا و تغذیه مناسب، رشد مناسبی داشته متأسفانه طی یک حادثه از بین رفت.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان بیان کرد: بر اساس اعلام سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس که نگهداری این‌گونه ارزشمند را متقبل شده بود، متأسفانه کارگران پارک طبیعت هنگام مراجعه به محل نگهداری این توله خرس سیاه آسیایی، با لاشه بی‌جان این توله خرس مواجه شدند که طناب استفاده‌شده برای درب دوم قفس، به دور گردنش پیچیده و خفه‌شده است.

این در حالی است که با توجه به وضعیت شهر به دلیل شیوع کرونا، به‌جز تعداد محدودی از کارکنان هیچ بازدیدکننده‌ای در محل حاضر نبوده و مسئولان باغ خیلی دیر متوجه موضوع شده و زمان نجات دادن خرس ازدست‌رفته است.

کد خبر 46696

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =