آخرین اخبار

برگزاری مراسم عزاداری در مکان‌های مسقف ممنوع!

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا در کرمان گفت: بر اساس تصمیم ستاد استانی کرونا برگزاری مراسم عزاداری در مکان‌های مسقف و سربسته ممنوع است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمد صادق بصیری در خصوص برگزاری مراسم محرم و صفر امسال بیان کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا هیات‌ها باید بر اساس قوانین و مقرراتی که ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان پیش‌بینی کرده است، تشکیل شوند.

وی با اشاره به اینکه امسال به دلیل شیوع کرونا دسته روی هیات‌ها ممنوع است، افزود: بر اساس تصمیم ستاد استانی کرونا هیات‌ها نباید در مکان‌های مسقف و سربسته تشکیل شود همچنین در خصوص توزیع نذورات یکسری پیش‌بینی‌هایی شده که به اطلاع هیات‌ها خواهد رسید.

جانشین ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در استان کرمان گفت: معمولاً هیات‌ها در محرم و صفر از یک سری از ادوات خاص مانند طبل، سنج،.... در مراسم عزاداری استفاده می‌کردند که امسال استفاده از این ادوات ممنوع اعلام شده است.

بصیری با بیان اینکه به طور کلی اجرای مراسم عزاداری در مکان‌های مسقف اشکال دارد به برگزاری مراسم عزاداری در شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: شهرستان‌ها برای برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر مقتضیات خاص خودشان را دارند و آنها هم بر اساس نظر فرمانداران که با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اتخاذ می‌شود تصمیم می‌گیرند.

وی تصریح کرد: امیدواریم امسال مردم با رعایت موارد بهداشتی هم از برکت‌های ماه محرم و صفر بهره‌مند شوند و هم با مشکلی در خصوص ویروس کرونا مواجه نشوند.

کد خبر 46682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =