آخرین اخبار

جاعل حکم بازداشت برای گرفتن پناهندگی گیر افتاد

ایرنا نوشت: پلیس در اعلام مهم‌ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از دستگیریی ک تبعه خارجی که اقدام به جعل برخی اسناد دولتی برای کسب پناهندگی هموطنان خود در دیگر کشورهای خارجی می کرد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم در این زمینه افزود: با کسب خبری مبنی بر این که یک تبعه خارجی، اقدام به جعل برخی اسناد دولتی برای هموطنان خود با استفاده از اسناد مجهول می کند، موضوع به صورت ویژه برای بررسی های اطلاعاتی و دستگیری عوامل دخیل در اختیار کارشناسان اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی های اطلاعاتی و تحقیقات میدانی هویت فرد مذکور و اقدامات غیرقانونی نامبرده برای کارشناسان اداره مهاجرت و گذرنامه استان محرز و متهم دستگیر شد.  نامبرده با جعل حکم سیار برای افراد و ارائه آن به کشور های دیگر و اذعان به این موضوع که در ایران تحت تعقیب و پیگرد قانونی هستند، اقدام به اخذ پناهندگی از کشورهای مورد نظر می کرد.

سردار میرفیضی تصریح کرد: متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.

 

۵ فقره کلاهبرداری با غصب عنوان

رئیس‌ پلیس آگاهی استان کرمان از کشف ۵ فقره کلاهبرداری و غصب عنوان به ارزش ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و دستگیری یک متهم سابقه دار خبر داد و گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر کلاهبرداری از طریق غصب عنوان کارمند وزارت اطلاعات، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

سرهنگ یدالله حسن‌پور اظهار داشت: در این رابطه با تلاش کارآگاهان و اقدامات اطلاعاتی یک متهم سابقه دار شناسایی و مشخص شد این فرد خود را از کارکنان وزارت اطلاعات معرفی و ضمن ارائه شناسنامه جعلی و ازدواج موقت با قربانیان، ضمن تنظیم اسناد جعلی مبنی بر واگذاری یک واحد آپارتمان به آنان و نیاز به مبالغی برای خرید آن اقدام به کلاهبرداری می کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به شناسایی ۵ قربانی در این رابطه اظهار داشت: این متهم با پیگیری های پلیس در سطح شهر کرمان دستگیر و با مواجهه با شاکیان پرونده به انجام کلاهبرداری ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی اعتراف کرد.

47231

کد خبر 45887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =