آخرین اخبار

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
انتقام از شوهرعمه با دبه اسید

زن جوان وقتی برای برادرزاده‌اش درددل می‌کرد و از بدی‌های شوهرش می‌گفت، نمی‌دانست دختر جوان کینه شوهر عمه را به دل می‌گیرد و نقشه انتقام اسیدی از او را طراحی می‌کند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه شهروند، عاملان اسیدپاشی خیابان کارون که یک دختر و پسر جوان بودند، دستگیر شدند. این دختر و پسر چندی پیش در پی حمله اسیدی به سروصورت مردی شصت ساله او را مجروح کردند. آنها در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به جرم‌شان به پلیس گفتند که برای تنبیه و انتقام دست به این کار زدند و اصلا فکر نمی‌کردند که آسیب جدی به مرد مسن وارد شود.

دختر اسیدپاش با قربانی این حادثه نسبت خویشاوندی دارد. ظاهرا اذیت و آزارهای این مرد مسن باعث شده تا او تصمیم به چنین کاری بگیرد. با وجود اعتراف هر دو متهم این حادثه بازپرس جنایی پایتخت به تحقیقات ابتدایی در خصوص این پرونده پایان داد و با صدور کیفرخواست ادامه رسیدگی قضائی به این حادثه را به دادگاه کیفری تهران محول کرد.
صبح روز ۲۶ خرداد اهالی خیابان کارون صدای ناله‌های مردی را شنیدند که از آنها کمک می‌خواست. او فریاد «سوختم سوختم» سر داده بود و شواهد نشان می‌دهد که قربانی یک اسیدپاشی بیرحمانه شده است. نیروهای اورژانس بلافاصله این مرد لاغراندام را به بیمارستان منتقل کردند. این مرد چند روز پس از حادثه، وقتی که حالش کمی بهتر شد، علیه افراد ناشناسی که به او حمله کرده بودند، شکایت کرد.

او در اظهاراتش به مأموران گفت: «ساعت ٦ صبح زنگ خانه به صدا درآمد. من آیفون را برداشتم اما کسی پشت در نبود. بعد از چند دقیقه لباس‌هایم را پوشیدم و از خانه خارج شدم تا به محل کار بروم.» این مرد سال‌هاست که در ساختمان‌های بزرگ شمال شهر سرایداری می‌کند و آن روز هم بعد از آن زنگ مشکوک راهی شد. اما هنوز چند قدمی از خانه دور نشده بود که یک موتور با سرعت به طرف او آمد. «یک پسر با ‌اندامی متوسط با کلاه و لباس سیاه به‌سرعت به من نزدیک می‌شد. در حالی ‌که یک زن هم ترک او نشسته بود. آن زن روی صورتش ماسک داشت. همین که به اندازه کافی به من نزدیک شد، دبه سفیدرنگی را بالا آورد انگار که بخواهد چیزی روی من بریزد، آن دبه را به طرف من گرفت و ... .»

به دنبال اظهارات این مرد و ثبت شکایت او، پرونده به دستور بازپرس قضائی در اختیار اداره شانزدهم آگاهی قرار گرفت. پلیس در همان تحقیقات ابتدایی متوجه شد که قربانی از سال‌های دور با همسرش اختلاف دارد و آنها با اینکه طلاق نگرفته‌اند، جدا از هم زندگی می‌کنند. درواقع اظهارات خود قربانی سرنخ اصلی را به دست مأموران داد: «من و همسرم از همان ابتدا با هم اختلاف داشتیم. حتی فرزنددارشدن‌مان هم کمکی به بهبود روابط نکرد. قرار بود از هم جدا شویم اما من او را دوست داشتم. بعد هم توافق کردیم که مدتی دور از هم زندگی کنیم.»

همزمان با بازبینی دوربین‌های نزدیک محل حادثه، شماره پلاک موتور عاملان اسیدپاشی شناسایی و چند روز بعد هم مالک موتور دستگیر شد. او در همان مراحل ابتدایی بازجویی به جرمش اعتراف کرد و به مأموران گفت تا چند دقیقه قبل از حادثه روحش هم خبر نداشت که دختر مورد علاقه‌اش قرار است چه بلایی بر سر شوهرعمه‌اش بیاورد: «مینا از اختلاف عمه و شوهذعمه اش برای من گفته بود. حتی چندباری هم از من خواست تا آن مرد را بترسانم اما من زیر بار نرفتم. تا اینکه روز قبل از حادثه تلفنی از من خواست برای چاه خانه‌شان اسید بگیرم. من نمی‌دانستم که چه فکری در سر دارد.»

این پسر جوان که به گفته خودش بیش از سه سال است با مینا آشناست، مدعی شد که صبح روز حادثه و در نزدیکی خانه آن  شوهرعمه مینا تازه متوجه ماجرا می‌شود اما دیگر کاری از دستش برنمی‌آمد. پلیس در مرحله بعدی سراغ مینا رفت و او را بازداشت کرد. این دختر جوان هم مانند دوستش خیلی زود به جرمش اقرار کرد و به مأموران گفت که برای اینکه انتقام عمه‌اش را بگیرد، دست به این کار زده است: «چند هفته قبل عمه‌ام همه سیر تا پیاز زندگی‌اش را برایم گفت. زن بیچاره از دست شوهرش یک روز خوش نداشت؛ مدام کتک و دعوا و زد و خورد. همه فامیل می‌دانستند که رابطه آنها شکراب است، اما تصور نمی‌کردم تا این حد آدم بدی باشد. وقتی آن حرف‌ها را از عمه‌ام شنیدم، تصمیم گرفتم شوهرش را تنبیه کنم.»

از اظهارات دختر جوان مشخص شد که دوستش از همان ابتدا در جریان ماجرا بوده و حتی اسیدپاشی پیشنهاد او بوده است: «من چند ‌سال است که با مراد دوست هستم. وقتی ماجرا را برایش تعریف کردم، گفت باید او را تنبیه کنیم تا دیگر عمه‌ات را آزار ندهد.» البته این دختر در خلال صحبت‌هایش خطاب به بازپرس پرونده گفت که او اسید را روی سر و صورت پیرمرد ریخته و از این کارش هم ابراز پشیمانی کرد.

بازپرس پرونده پس از شنیدن اظهارات هر دو متهم، برای دختر به جرم مباشرت در اسیدپاشی و برای پسر موتورسوار هم به ‌عنوان معاونت در این جرم کیفرخواست صادر کرد.

کد خبر 45835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =