آخرین اخبار

استفاده از ظرفیت‌های ورزشگاه‌ها برای برگزاری کنکور

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌ها از فضاهای بزرگتر و احیانا ورزشگاه ها استفاده خواهیم کرد.

 محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: از همه رسانه‌هایی که به ایجاد آرامش و احساس امنیت کمک می‌کنند از باب مسائل بهداشت و سلامت در جامعه از جمله داوطلبان عزیزی که این روزها آماده شرکت در آزمون های ورود به دانشگاه ها هستند، تشکر می کنم.

وی افزود: از فردا تا روز شنبه آزمون ورود به دانشگاه ها برای مقطع کارشناسی ارشد پیش بینی شده و این آزمون ها در تاریخی که به تایید ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا تعیین شده بود انجام می شود.

وی همچنین گفت: همه تدابیر بهداشتی دیده شده و آنچه که به عنوان دستور العمل از طرف وزارت بهداشت تعیین و اعلام شده بود، در همه مراکز و شعبه های برگزاری آزمون در حال انجام است. هم سازمان سنجش بر این امر نظارت می کند و هم ناظرانی از طرف وزارت بهداشت به عنوان بازرسان مسائل بهداشتی حضور پیدا خواهند کرد. مثل آنچه که در آزمون دکتری انجام گرفت.

حاجی میرزایی تاکید کرد: امیدواریم ان شالله با همکاری جدی از طرف داوطلبان عزیز که همه ما نگران سلامتی این عزیزان هستیم، این آزمون به خوبی و با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود و ما بتوانیم در شروع سال تحصیلی آینده جمع زیادی از این عزیزان را در بین دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها در مقطع کاردانی و کارشناسی نیز گفت: تاریخی که برای این آزمون‌ها تعیین شده بود توسط ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا اواخر مرداد ما تعیین شد که با یک تغییری در تاریخ اولیه یعنی تبدیل صبح و بعد از ظهرها به صبح های روزهای تعیین شده برگزار خواهد شد.

وی افزود: بررسی های اولیه برای اینکه این آزمون هم ان شالله با دقت برگزار شود صورت گرفت. چیزی که تعیین شده بود این بود که ما فضاهای بهتر و بیشتری را برای فاصله بهتر و بیشتر بین صندلی ها لازم داشتیم. وزیر محترم ورزش پیشنهاد استفاده از ورزشگاه ها را دادند که کارشناسان ما در حال بررسی هستند و هر جا شرایط مناسب باشد و امکان استفاده از ورزشگاه ها باشد حتما استفاده خواهد شد.

حاجی میرزایی ادامه داد: فضاهای قبلی که پیش بینی شده بود با افزایش فاصله صندلی ها همچنان قابل استفاده است اما مازاد جمعیتی که به خاطر این اقدام اتفاق می افتد، حتما برای آنها از فضاهای بزرگتر و احیانا ورزشگاه ها استفاده خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تدابیر بهداشتی لازم پیش بینی شده است، تاکید کرد: سازمان سنجش مرتب از طریق سایت خود مطالب را اطلاع رسانی می کند و خواهشم این است که داوطلبان عزیز حتما مرجع اصلی کسب اطلاعاتشان را سایت سازمان سنجش قرار دهند. اگر لازم باشد که از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شود هم سازمان سنجش، هم وزارت علوم و هم مراکز برگزاری ما در استان ها این کار را خواهند کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در روزهای آینده خبرهای بهتری را در راستای بهبود شرایط برگزاری آزمون خدمت خبرنگاران و رسانه های عزیز مطرح کنیم.

همچنین منصور غلامی وزیر علوم در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در روزهای پیش‌رو کنکور کارشناسی‌ارشد را داریم و طبق پروتکل‌ها و تدابیر بهداشتی مصرح در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و وزارت بهداشت انجام می‌شود. آنچه که به عنوان دستورالعمل توسط وزارت بهداشت مشخص شده را تمامی حوزه‌های برگزاری کنکور موظف به انجام آن هستند.

وی افزود: سازمان سنجش نیز بر آن نظارت می‌کند و بازرسان مسائل بهداشتی هم از سوی خود وزارتخانه بهداشت در این آزمون حضور پیدا خواهند کرد.

غلامی با بیان اینکه آزمون سراسری دوره‌های کاردانی و کارشناسی هم در همان تاریخ اما با تغییر زمان صبح و عصر برگزار می‌شود، اظهار کرد: بررسی‌های اولیه برای اینکه این آزمون هم به خوبی برگزار شود انجام شده و وزیر ورزش هم پیشنهاد استفاده از ورزشگاه‌ها را داده است. ضمن اینکه از فضاهای قبلی هم که پیش‌بینی شده استفاده می‌کنیم اما برای جمعیت مازاد که به دلیل فاصله‌گذاری بیشتر به وجود می‌آید، از ظرفیت ورزشگاه‌ها نیز احتمالاً استفاده خواهیم کرد.

وزیر علوم در پایان گفت: داوطلبان حتماً مرجع اصلی کسب اطلاعات خود را سایت سازمان سنجش قرار دهند و امیدواریم در روزهای آتی خبرهای بهتری درباره بهبود شرایط برگزاری آزمون اعلام کنیم.

کد خبر 45764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =