آخرین اخبار

ازدواج نخست‌وزیر دانمارک پس از ۱۶ سال زندگی مشترک

سانا مارین، نخست‌وزیر فنلاند در یک جشن خصوصی با شریک زندگی‌اش مارکوس رایکونن ازدواج کرد تا زندگی آنها پس از ۱۶ سال و داشتن یک دختر دو ساله شکل رسمی به خود بگیرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، مارین و رایکونن هر دو ۳۴ سال دارند و از ۱۸ سالگی با هم زندگی می‌کردند. آنها دو سال پیش بچه‌دار هم شدند و سرانجام روز شنبه تصمیم گرفتند در جمع ۴۰ نفر از اعضای خانواده، دوستان و خویشاوندان نزدیک زندگی مشترک خود را در مراسمی اختصاصی جشن بگیرند.

جشن ازدواج خانم مارین در اقامتگاه رسمی نخست‌وزیر در هلسینکی برگزار شد. خانه و محل زندگی مارین و رایکونن با دخترشان اما آمالیا مارین در تامپره است اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در فنلاند در اقامتگاه رسمی موسوم به ساحل تابستانی زندگی می‌کنند. خانم مارین عضو حزب سوسیال دموکرات و از کاربران پیگیر شبکه‌های اجتماعی است. او دسامبر ۲۰۱۹ رهبری دولت فنلاند را در دست گرفت. مارکونن هم پیش‌تر بازیکن فوتبال بوده است.

مارین سال گذشته جوان‌ترین رئیس دولت در دنیا بود و فقط چند هفته این رکورد را در اختیار داشت. سباستین کورتز، صدر اعظم اتریش که چند روز دیگر ۳۴ ساله می‌شود، در حال حاضر جوان‌ترین رئیس دولت در سراسر جهان است. نخست‌وزیر دانمارک که از ۲۰۱۵ عضو پارلمان است، می‌خواهد برای افزایش نرخ زاد و ولد به پدران هم به اندازه مادران مرخصی زایمان بدهد. به این ترتیب، پدرها هم می‌توانند از هفت ماه مرخصی استفاده کنند. او پیش‌تر گفته بود در نوجوانی در یک نانوایی کار می‌کرده است.

کد خبر 45102

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =