آخرین اخبار

رویترز: ۲۰ هزار نفر در مراکز مراقبتی بریتانیا قربانی کرونا شده‌اند

خبرگزاری رویترز بر مبنای داده‌های رسمی، تعداد تلفات ویروس کرونا در مراکز مراقبتی انگلیس و ولز را در ۸ هفته منتهی به اول مه حدود ۲۰ هزار نفر تخمین زد. به نوشته رویترز، آمار بالای تلفات بریتانیا فشارها بر جانسون را افزایش می‌دهد. احزاب مخالف می‌گویند او در اعمال مقررات محدودکننده، انجام آزمایش به صورت انبوه و تامین تجهیزات حفاظت شخصی برای کادر درمان بسیار کند عمل کرد.

 

خبرگزاری رویترز بر مبنای داده‌های رسمی، تعداد تلفات ویروس کرونا در مراکز مراقبتی انگلیس و ولز را در 8 هفته منتهی به اول مه حدود 20 هزار نفر تخمین زد.

به گزارش فارس، خبرگزاری «رویترز» بر اساس محاسباتی که بر مبنای داده‌های رسمی انجام داده، اعلام کرد دست‌کم ۲۰ هزار نفر در خانه‌های نگهداری از سالمندان و افراد بیمار بریتانیا در نتیجه شیوع کرونا، جان باخته‌اند.

بنابر داده‌های دفتر آمار ملی بریتانیا، در ۸ هفته منتهی به اول مه (۱۲ اردیبهشت) ۳۷ هزار و ۶۲۷ نفر در مراکز مراقبتی انگلیس و ولز به دلایل مختلف فوت کردند. با مقایسه میانگین آمار مرگ‌ومیر هفتگی این مراکز در همین دوره زمانی در ۵ سال گذشته، رویترز تخمین زد بیش از ۱۹ هزار و ۹۰۰ مورد بر تعداد فوت‌شدگان در انگلیس و ولز اضافه شده است.

رقم جدید، آمار هفته گذشته رویترز را که در گزارشی اختصاصی، تعداد اضافه شده به آمار فوتی‌ها را دست‌کم ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر اعلام کرده بود، به روزرسانی می‌کند.

این آمار کلی جدید، صدها فوت بیشتر در اسکاتلند و مرگ‌هایی که از اول مه رخ داده را شامل نمی‌شود. همچنین آن دسته از کسانی که از این مراکز به بیمارستان منتقل شدند و در آنجا جان باختند، جزو این آمار نیستند.

بنابر این گزارش، اکنون آمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در بریتانیا از ۴۰ هزار نفر فراتر رفته که با فاصله از دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است. به دنبال انتشار آمار تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در بریتانیا در روز سه‌شنبه، نحوه عملکرد دولت «بوریس جانسون» در مواجه با این همه‌گیری بیشتر از قبل زیر سوال رفت.

این آمار یک روز بعد از اعلام برنامه جانسون برای کاهش تدریجی محدودیت‌ها و بازگشت به کار و همچنین درخواست برای استفاده از پوشش صورت دست‌ساز اعلام شد. بسیاری از برنامۀ نخست‌وزیر انگلیس انتقاد و آن را گیج‌کننده توصیف کردند.

به نوشته رویترز، آمار بالای تلفات بریتانیا فشارها بر جانسون را افزایش می‌دهد. احزاب مخالف می‌گویند او در اعمال مقررات محدودکننده، انجام آزمایش به صورت انبوه و تامین تجهیزات حفاظت شخصی برای کادر درمان بسیار کند عمل کرد.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 45089

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =