آخرین اخبار

ترامپ نباید به دور بعدی ریاست‌جمهوری برسد / او در بحث امنیت ملی، هیچ اصل سیاسی و تفکر راهبردی را دنبال نمی‌کند / خروج نظامیان آمریکا از آلمان، اتفاق خوبی را در دور دوم ترامپ رقم نمی‌زند

مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در مصاحبه‌ای گفته خروج نیروهای آمریکایی از آلمان، اتفاق خوبی را بعد از انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات ماه نوامبر رقم نخواهد زد.

 

مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در مصاحبه‌ای گفته خروج نیروهای آمریکایی از آلمان، اتفاق خوبی را بعد از انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات ماه نوامبر رقم نخواهد زد.

به گزارش فارس، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید بار دیگر از طرح ترامپ برای خروج نیروهایی آمریکایی انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری دویچه وله، بولتون در مصاحبه با روزنامه آلمانی «ولت ام سونتاگ» گفت عقب‌نشینی آمریکا از هر موقعیتی نه به نفع این کشور و نه به نفع امنیت غرب است.

وی همچنین گفت: «تصمیم [ترامپ] به خارج کردن ۱۲ هزار سرباز از آلمان نشان خوبی از آنچه که بعد از انتخاب مجدد ترامپ خواهد افتاد، ندارد.»

بولتون در ادامه این مصاحبه درباره تصمیمات ترامپ در مورد امنیت ملی کشورش گفت: «زمانی که بحث امنیت ملی مطرح می‌شود، ترامپ هیچ اصل سیاسی و تفکر راهبردی را دنبال نمی‌کند.»

وی در ادامه افزود: «پیامدهای این [سیاست‌ها] این است که اکنون ما نسبت به قبل از حضور وی در منصب ریاست‌جمهوری ایمنی کمتری داریم.»

مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید همچنین در مورد شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر گفت: «برای اولین بار در زندگی‌ام، در انتخابات پیش‌رو به یک نامزد جمهوری‌خواه رأی نخواهم داد و فقط یک اسم دیگر را [به غیر از بایدن] خواهم نوشت. ترامپ نباید به دور بعدی ریاست‌جمهوری برسد.»

جان بولتون، پیش از این نیز در پیامی توئیتری از این تصمیم ترامپ انتقاد و آن را نشانه کمبود فهم استراتژیک در او توصیف کرده بود.

وزارت دفاع آمریکا چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد ۶۴۰۰ نیروی آمریکایی از آلمان به کشور خود بازمی‌گردند و چند هزار سرباز دیگر نیز به دیگر کشورهای اروپایی منتقل می‌شوند.

خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، به نقل از شماری از مقامات پنتاگون که نخواستند نامشان فاش شود نوشت، انتقال این سربازان که مجموعاً به حدود ۱۲ هزار نفر می‌رسد، «میلیاردها دلار» برای آمریکا خرج خواهد داشت و نیازمند ساخت پایگاه‌های نظامی جدید خواهد بود.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 45043

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =