آخرین اخبار

تحویل سیستم‌های اس-۴۰۰ روسیه به چین تکمیل شد

ایسنا نوشت:یکی از منابع دیپلماتیک نظامی روسیه امروز (دوشنبه) گفت، این کشور تحویل دومین محموله از سیستم‌های موشکی اس-۴۰۰ تریومف را به چین از طریق دریا تکمیل کرده است.

خبرگزاری تاس، این منبع اعلام کرد: تحویل دادن دومین بخش از سامانه‌های اس-۴۰۰ روسی شامل دو بخش از وسایل پرتابی، ایستگاه‌های رادیویی، تجهیزات خدماتی و انرژی، قطعات یدکی و ساز و کار به چین تکمیل شده است. دولت پکن بیش از ۱۲۰ موشک هدایت شونده ضد هوایی را دریافت کرده است.

این منبع دیپلماتیک نظامی روسیه همچنین اعلام کرد، گواهی انتقال این سامانه‌ها در دسامبر ۲۰۱۹ در چین به امضای دو طرف رسید و شامل ۱۸ ماه ضمانت خدمات تجهیزات از طرف روسی می‌شود.

چین نخستین خریدار سامانه‌های اس-۴۰۰ تریومف از روسیه است. روسیه در سال ۲۰۱۴ با چین چنین قراردادی را امضا کرده بود.

سامانه‌های مذکور سیستم‌های موشکی سطح به هوای دوربرد و میان برد هستند و در سال ۲۰۰۷ عملیاتی شده‌اند. این سامانه‌ها برای تخریب موشک‌های کروز، بالستیک و هواپیماها طراحی شده و می‌توانند علیه تاسیسات موشکی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

روسیه قراردادهایی را برای ارسال این سامانه‌ها با چین، ترکیه و هند امضا کرده است؛ ارسال آنها به ترکیه از ۱۲ ژوئیه آغاز شده و برای هند نیز انتظار می‌رود که اواخر سال جاری میلادی باشد.

310 310

کد خبر 44996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =