آخرین اخبار

روایتی از فرخ‌نژاد و آشنایی‌اش با خسرو سینایی

حمید فرخ‌نژاد چند سال قبل ابراز امیدواری کرده بود نسل او بارقه‌های منش نسل کسانی مثل خسرو سینایی را بفهمد و ادامه دهد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بازیگر فیلم «عروس آتش» حدود سه سال قبل در مراسم جشن تولد ۷۷ سالگی خسرو سینایی گفته بود: درباره نویسندگی، کارگردانی و نوازندگی آقای سینایی بسیار گفته شده، در حالی که ما از این‌ها زیاد داریم، اما به نظرم وجه بارز او انسانیت است و در وهله اول واقعا انسان خوبی است.

او یادآوری کرده بود: من وقتی در سال ۶۸ از آبادان جنگ‌زده و ویران به تهران آمدم، به واسطه سمیرا سینایی که همکلاسی‌ام بود با آقای سینایی آشنا شدم. بعدها دیدم دست طبیعت و روزگار و تقدیر چیزهایی مثل جوانی را از آدم گرفت ولی چیزهایی را در اختیارت گذاشت و آدم‌هایی را سر راهت قرار داد که جبران همه آن‌هاست. یکی از افتخاراتم آشنایی با آقای سینایی و خانواده او بود چون انسان‌های بزرگی هستند که جای خیلی چیزها را در زندگی برایم پر کردند.

فرخ‌نژاد با اشاره به اینکه «تکنیک را در سینما می‌توان یاد گرفت ولی اینکه با شخصی آشنا شوی که انسانیت به تو یاد دهد خیلی مهم است»‌. او با شوخی خاطره‌ای را از یک همکاری تعریف کرده بود با این تاکید که انسانیت خسرو سینایی برای او دردسر هم درست کرده بود.

این بازیگر همچنین گفته بود: آقای سینایی باید بداند که برای همه ما بزرگ و عزیز است، به هرحال نسل تقوایی‌ها، بیضایی‌ها، سینایی‌ها دارند کم‌کم جایشان را به نسل ما می‌دهند و ما کمتر آن اصولگرایی در اخلاق و آرمان‌گرایی را شاهد هستیم، امیدوارم لااقل بارقه‌های منش آن نسل را ما بتوانیم بفهمیم و ادامه‌اش بدهیم. 

حمید فرخ‌نژاد که در فیلم "عروس آتش" مرحوم سینایی بازی کرده بود، فیلم بزرگداشت این کارگردان را هم در جشنواره فیلم فجر ساخت.

کد خبر 44982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =