آخرین اخبار

پایان سبز بورس در روز شنبه / شاخص کل ۳ درصد رشد کرد

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی 3 درصدی به سطح یک میلیون و 961 هزار واحدی رسید تا برای حمله به شاخص 2 میلیون واحدی آماده شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات بورس روز شنبه ۱۱ مرداد شاخص کل با رشدی ۳ درصدی (۵۷ هزار و ۲۴۳ واحدی) به یک میلیون و ۹۶۱ هزار واحد رسید. در این روز شاخص کل هم‌وزن نیز ۲٫۱ درصد رشد کرد تا بورس روزی سبز را پشت سر بگذارد.

در جریان معاملات امروز بیش از ۲ میلیون و ۱۱۳ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۵۹۱ میلیون تومان معامله شد. این در حالی بود که سه نماد شستا، فولاد و فارس بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند.

در معاملات فرابورس نیز شاخص ۵۵۹ واحد رشد کرد که سه نماد کگهر، میدکو و شگویا تاثیرگذارترین نمادها بودند.

در میان برترین گروه‌های صنعت نیز گروه فراورده‌های نفتی، خودرو بانک‌ها به ترتیب با ۳۸ هزار و ۳۴۱ ، ۲۷ هزار و ۵۰۷ و ۱۷ هزار و ۷۴۶ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و دو گروه فلزات اساسی و مواد شیمایی نیز دیگر گروه‌های برتر بودند. اگر چه ارزش معاملات در گروه فراورده‌های نفتی بیش از سایر گروه‌ها بود اما اکثر نمادهای این گروه با فشار عرضه مواجه بودند.


در میان نمادها نیز شپنا، شتران و خودرو به ترتیب با ۲۴۹، ۲۲۲ و ۲۱۲ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

در جریان معاملات امروز نیز تاخیر در ثبت سفارش و همچنین وقفه ناگهانی برخی نمادهای پرتقاضا باز هم موجب اعتراض معامله‎گران شد. باید دید این اختلالات روزمره در بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و کی مدیریت عملیات بازار تدبیری برای این مشکل خواهد اندیشید.

رشد ۳ درصدی بورس امروز در حالی رخ داد که شاخص کل در هفته گذشته تنها ۰٫۱۶ درصد رشد را به ثبت رسانده بود.

 
کد خبر 44904

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =