آخرین اخبار

افشای درآمد نجومی ترامپ از املاک و مستغلاتش

ایسنا نوشت: درآمدها از تفرجگاه مارالاگو رئیس جمهور آمریکا و دو ملک دیگرش جمعه‌ شب در یک اظهارنامه مالی که به دولت فدرال ارائه شده، افشا شد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، این اظهارنامه مالی که سالانه باید به دفتر اخلاقیات دولت آمریکا ارائه شود، درآمدهای املاک و مستغلات سازمان ترامپ را در بخش "درآمد" فهرست می‌کند.

این بخش از این اظهارنامه معمولا توسط قانون‌گذاران برای گزارش دادن تنها درآمد دریافتی‌شان یا به اشتراک گذاشتن دارایی استفاده می‌شود و نمای گسترده‌تری را از ثروت شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فراهم می‌کند.  

در این اظهارنامه آمده است که درآمده حاصل شده از تفرجگاه مارالاگو در سال ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۲۱.۴ میلیون دلار بوده، در مقایسه با سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ که درآمد حاصل شده از این تفرجگاه به ترتیب ۲۲.۷ میلیون و ۲۵.۱ میلیون دلار بوده است. درآمد حاصل شده از تفرجگاه دورال ترامپ نیز در سال ۲۰۱۹ میلادی ۷۷.۲ میلیون دلار بوده در حالی که این در آمد در سال ۲۰۱۸ میلادی ۷۵.۹ میلیون دلار بوده است. درآمد حاصل شده از تفرجگاه ترامپ اینترنشنال در واشنگتن نیز سال گذشته ۴۰ میلیون دلار درآمد داشته که تقریبا با درآمد سال ۲۰۱۸ میلادی آن برابر بوده است.  

همزمان با آغاز پاندمی کرونا، هر سه تفرجگاه در ماه مارس تعطیل شدند.

این اظهارنامه شامل درآمدهای سال ۲۰۲۰ نیست و لازم نیست با اسناد و مدارک بیشتر و یا تحقیقات فدرال مورد تایید قرار گیرد.

ترامپ در سال ۲۰۱۷ میلادی که زمام امور کشور را به دست گرفت و نخستین رئیس جمهوری شد که از زمان واترگیت به طور کامل از فعالیت‌های تجاری شخصی خود فاصله نمی‌گیرد، خشم و عصبانیت خود را نسبت به ناظران اخلاقی ابراز کرد. وی همچنین از انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی‌اش امتناع کرده و تاکید دارد که یک ممیزی مانع وی از انجام این کار می‌شود، در حالی که مقامات تاکید دارند که ترامپ می‌تواند حتی تحت این ممیزی نیز اظهارنامه‌های مالیاتی خود را منتشر کند.    

310 310

کد خبر 44870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =