یکپارچه‌سازی درگاه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران (فاوا) از یکپارچه سازی درگاه‌های پرداخت الکترونیک تاکسی‌ها خبر داد.

به گزارش تلکسیران، محمد فرجود در نشست خبری سومین همایش شهرهوشمند اظهار کرد: سومین همایش شهر هوشمند با محور داده‌های شهری در محل کارخانه نوآوری برگزار می‌شود و تیم‌های مختلف در این چالش ثبت نام کردند.
وی با بیان اینکه مراکز نوآوری شهر هوشمند در این هفته افتتاح می‌شود، گفت: اردیبهشت امسال اولین مرکز شهر هوشمند که محل استقرار تیم‌های نوآور است، افتتاح شد.
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از برگزاری همزمان تور رایگان موزه نقشه و رصدخانه شهر تهران همزمان با برگزاری همایش شهر هوشمند خبر داد و گفت: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه که برنامه‌های همایش شروع می‌شود، سخنرانی و نشست‌های مختلف و کارگاه‌های تخصصی زیادی برگزار می‌شود.
فرجود ادامه داد: در این همایش از سخنرانی افرادی مانند وزیر ارتباطات و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بهره مند می‌شویم. همچنین در روزهای بعد در این خصوص ۱۲ نشست برگزار می‌شود.
وی با اشاره به شعار برنامه امسال «چطور می‌شود از داده‌ها در مدیریت شهری استفاده کرد»، بیان کرد: این نشست‌ها با موضوع‌هایی مانند اقتصاد دیجیتال و تاثیر آن بر شکل گیری شهر هوشمند، نشست بین‌المللی تجارب آسیایی مدیریت هوشمند ترافیک و نقش اینترنت اشیا در شهرهای هوشمند برگزار می‌شود.
این مقام مسئول همچنین از برگزاری ۶ کارگاه داخلی و خارجی و هشت کارگاه ارایه محصول در حاشیه همایش شهر هوشمند خبر داد و اظهار کرد: در کنار این برنامه مانند سال گذشته نمایشگاه ویژه ۵۰ استارتاپ در حوزه شهری را داریم که فضایی رایگان در اختیار آن‌ها قرار داده شده است. همچنین کافه سرمایه را راه‌اندازی کردیم تا فضایی برای مذاکره با استارت آپ‌ها باشد.
فرجود در خصوص اقدامات جدیدی که در نمایشگاه امسال انجام شده است، گفت: در این نمایشگاه نیازهای شهرداری در حوزه شهر هوشمند ارائه و امکان مذاکره مستقیم با مسوولان ارشد فراهم شده است. همچنین همایش علمی تهران هوشمند هم برای اولین بار با کمک دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

رونمایی از نسخه جدید سامانه «تهران من»

وی در ادامه از رونمایی نسخه جدید سامانه «تهران من» خبر داد و گفت: در سامانه «تهران من» یکسری خدمات و بخشی با عنوان «املاک من» برای املاک اضافه شده است. همچنین امکان ارسال اطلاعات در حوزه مشکلات شهری که قبلا در سامانه ۱۳۷ بود در سامانه «تهران من» اصلاح شده است و شهروندان می‌توانند با ارسال عکس، فیلم و صوت، مشکل خود را بارگذاری کنند.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه از نرم افزار
دوچرخه سواری هم که با کمک بخش خصوصی و دوچرخه سوران ایجاد شده است، رونمایی می‌شود، توضیح داد: در این نرم افزار، مسیریابی دوچرخه، ایستگاه‌های دوچرخه، ارزیابی و پیمایش فعالیت جسمانی و شبکه اجتماعی دوچرخه سوران وجود دارد و امیدواریم به کمک توسعه حمل و نقل عمومی کمک کند. همچنین به زودی امکان شارژ کارت بلیت‌ها به صورت آنلاین ایجاد می‌شود.
فرجود با بیان اینکه توسعه نواحی نوآور در تهران در دستور کار است، توضیح داد: یکی از این مراکز در منطقه ۶ است؛ البته به دلیل وجود چند دانشگاه و پتانسیل موجود، در منطقه ۲ هم این کار را انجام داده ایم و قرار است به نواحی دیگر توسعه دهیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره هزینه برگزاری همایش شهر هوشمند توضیح داد: امسال سعی کردیم عمده بخش‌های همایش با مشارکت بخش خصوصی انجام شود و بار مالی برای شهرداری پایین باشد.
فرجود درباره یکپارچه سازی درگاه‌های پرداخت الکترونیک هم گفت: در حال توسعه این اقدام هستیم تا یک درگاه واحد برای پرداخت‌ها ایجاد شود البته این به معنای انحصار نیست فقط نمی‌خواهیم تعدد درگاه پرداخت داشته باشیم، امیدواریم این امر تا دی ماه انجام شود.
مدیرعامل فاوای شهرداری تهران همچنین از افتتاح اولین ایستگاه شهرهوشمند در ایستگاه تجریش خبر داد و افزود: این ایستگاه فضایی برای ازمایش خدمات از سوی مردم است تا قبل از اجرا بتوانند نظر خود را اعلام کنند.
کد خبر 4487

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =