آخرین اخبار

رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی و دستگیری زن جوانی که اقدام به کلاهبرداری از شهروندان با ترفند رمالی و فالگیری در فضای مجازی می‌کرد، خبر داد.

خبرگزاری فارس: سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا ایلام شامگاه پنج شنبه گفت: پس از مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری از وی در فضای مجازی پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌ها و تحقیقات مقدماتی از شاکی مشخص شد که وی از طریق فضای مجازی با انتشار دهنده یک آگهی که ادعای حل مشکلاتی مانند بیکاری، ازدواج، طلاق، افزایش مهر، محبت و دیگر مشکلات را می‌کرده، ارتباط برقرار کرده است.

رئیس پلیس فتا ایلام، گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی متهم که یک زن 30 ساله خانه دار بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد.

وی ادامه داد: متهم در مواجهه با مستندات موجود ضمن اعتراف به جرم ارتکابی، انگیزه خود را بیکاری و کسب منافع مالی عنوان کرد که در نهایت پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

انتشار مسائل خرافی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا ایلام هشدار داد: افراد سودجو و کلاهبرداران مسائل خرافاتی را به اشکال گوناگون و در قالب تبلیغات گسترده در فضای مجازی منتشر می‌کنند و از این طریق از اعتماد شهروندان سواستفاده کرده و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی توصیه کرد: شهروندان با تقویت باورهای دینی و افزایش دانش و آگاهی، راه سواستفاده و سودجویی را بر این کلاهبرداران ببندند و به چنین تبلیغاتی اعتماد نکنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

سرهنگ جمالی از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با چنین مواردی موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی جهت رسیدگی اطلاع دهند.

کد خبر 44687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =