آخرین اخبار

۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
خداخافظی با زاینده رود

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: طی تعهدی که با کشاورزان بسته شد قرار بود ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب در رودخانه برای کشت پاییزه جاری باشد که این میزان در روز ۱۳ آذر تمام می‌شود و خروجی سد زاینده‌رود به‌طور کامل بسته خواهد شد.

به گزارش تلکسیران به نقل از فارس، حسن ساسانی با اشاره وضعیت نهایی آب زاینده‌رود، اظهار داشت: میزان بارندگی‌های فصل آبی جاری از اول مهر تاکنون میزان ۱۱۲ میلی‌متر بوده که در سال گذشته، میزان بارندگی فضل آبی پاییز ۳۷۵ میلی‌متر بوده است.

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به میزان بارندگی‌ها در بلندمدت، گفت: متوسط بلندمدت بارندگی‌ها ۲۲۵ میلی‌متر است که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته‌ایم.

وی بابیان اینکه بارش‌های فصل آبی جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، افزود: بارندگی‌های امسال نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش داشته است و با توجه به این کاهش بارندگی، حجم مخزن سد زاینده‌رود ۳۱۵ میلیون مترمکعب شده است.

ساسانی با اشاره به زمان کاهش خروجی سد زاینده‌رود گفت: طی تعهدی که با کشاورزان بسته شد قرار بود ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب در رودخانه برای کشت پاییزه جاری باشد که این میزان تمام‌شده است و در روز ۱۳ آذر و خروجی سد زاینده‌رود به‌طور کامل بسته خواهد شد.

معاون بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به زمان بازگشایی دوباره دریچه‌های سد زاینده‌رود، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش ذخیره سد زاینده‌رود، باز شدن دریچه‌های این سد بستگی به میزان بارش‌ها در فصل آبی جدید دارد.

کد خبر 4425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =