آخرین اخبار

کشف و ضبط ۱۹۱۸ سکه عتیقه در میانه

فرمانده یگان حفاظت اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی از کشف و ضبط ۱۹۱۸ قطعه سکه در شهرستان میانه خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، کاظم داداشی اظهار کرد: به دنبال گزارش‌های مردمی مبنی بر خرید و فروش غیرقانونی اموال عتیقه در شهر میانه، طی عملیاتی جامع نیروی یگان حفاظت شهرستان با شناسایی محل مورد نظر، از خرید و فروش غیرقانونی اموال تاریخی جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: طی این عملیات که با همکاری نیروی انتظامی شهرستان انجام شد، فرد مظنون در یک گاوداری در روستای یوشانلو شناسایی و ۱۹۱۸ قطعه سکه که پیش از این از استان لرستان خریداری شده بود، کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: فرد خاطی به همراه اقلام مکشوفه به عنوان متهم به مراجع قضایی ارجاع داده شد و مراحل قانونی برابر مقررات برای اخذ نظریه کارشناسی اموال مکشوفه، طرح شکایت و اقدام حقوقی مقتضی با هماهنگی اداره کل انجام خواهد شد.

داداشی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با شماره تلفن ۰۹۶۶۲ مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اطلاع دهند.

کد خبر 44202

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =