آخرین اخبار

ترامپ: ترندینگ توئیتر چندش‌آور است! چیزهایی که درباره من است اصلا خوب نیست!

ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا با فرستادن یک توئیت به بخش "ترندینگ" شبکه اجتماعی توئیتر حمله کرده و آن را "واقعا خنده‌دار، غیرقانونی و البته بسیار ناعادلانه" خواند.

به گزارش پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پستی نوشت: مشاهده به اصطلاح ترندینگ توئیتر بسیار چندش آور است؛ بخشی که در آن ترندهای خیلی زیادی درباره من هست و هرگز یکی از آنها خوب نیست.

وی ادامه داد: آنها به دنبال هر چیزی که بتوانند پیدا کنند می‌گردند و آن را هر چقدر که ممکن باشد بد می‌سازند و می‌ترکانند و تلاش می‌کنند آن را ترند سازند.

مقامهای توئیتر به درخواست پایگاه هیل برای اظهار نظر درباره این توئیت ترامپ پاسخ ندادند.

روابط رئیس جمهور آمریکا با توئیتر که اغلب از طریق آن مستقیما حرفهایش را به هوادارانش می‌زند در ماه های اخیر تیره شده است. این شبکه اجتماعی چند وقت پیش اقدام به گذاشتن بخش‌های حقیقت سنجی و هشداردهی برای دو پست ترامپ در ماه مه درباره طرح رای گیری پستی کرد و گفت این توئیتها حاوی اطلاعات به طور بالقوه گمراه کننده هستند.

توئیتر همچنین در ماه ژوئن یک پیام توصیه هم برای یکی از توئیتهای ماه ژوئن ترامپ که در آن با تهدید تظاهرکنندگان مخالف نژادپرستی خواستار ایجاد منطقه خودمختار در واشنگتن دی.سی شده بود، گذاشت. در این پیام توصیه عنوان شد که این توئیت قوانین توئیتر را درباره رفتار همراه با سواستفاده و تهدید به خشونت نقض کرده است.

رئیس جمهور آمریکا ماه مه در اقدامی تلافی جویانه دستور اجرایی با هدف محروم کردن شبکه‌های اجتماعی از برخی حمایتهای قانونی صادر کرد هر چند که کارشناسان گفتند این فرمان اجرایی تاثیر کمی داشته و پایه و اساس قانونی متزلزلی دارد.

نمایندگان کمپین انتخاباتی ترامپ و کاخ سفید مکررا در گذشته از توئیتر انتقاد کرده و آن را متهم به غرض ورزی علیه محافظه کاران و سانسورگری کرده‌اند.

کایلی مک انانی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید استدلال کرد که پیام توصیه ماه ژوئن توئیتر نشان داد که توئیتر به دنبال خاموش ساختن فراخوان رئیس جمهور برای اجرای نظم و قانون در آمریکا در ضمن اعتراضات است.

310 310

کد خبر 44136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =