آخرین اخبار

رئیس بنیاد مسکن: برای برچیده‌ شدن «خانه‌های کپری» در سیستان بلوچستان ۶ هزار واحد خانه احداث شده / ساخت ۶ هزار واحد هم پیش‌بینی شده

رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد در کشور مقاوم‌سازی می‌شود، گفت: برای امسال نیز برای این‌کار ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

 

رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد در کشور مقاوم‌سازی می‌شود، گفت: برای امسال نیز برای این‌کار ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

به گزارش تسنیم، علیرضا تابش شامگاه دوشنبه در حاشیه مراسم شورای برنامه‌ریزی استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۱۶ استان کشور تفاهم‌نامه‌ای در راستای احداث مسکن ویژه محرومان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه میزان تسهیلات برای احداث واحد مسکونی در مناطق روستایی ۵۰ میلیون تومان به صورت کم بهره و ۳۰ میلیون تومان هم به صورت بلاعوض در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: مقرر شده در طول یک سال این واحدهای مسکونی به بهره‌برداری برسد.

رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی ویژه محرومان امروز به بهره‌برداری رسید، افزود: در مناطق شهری و در حاشیه سه شهر بزرگ کشور احداث بالغ بر ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور مقاوم‌سازی می‌شود، گفت: برای امسال هم ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این امر مصوب شده و سهمیه‌های استانی هم در این راستا به بانک‌ها ابلاغ شد.

تابش در زمینه برچیده‌شدن خانه‌های کپری هم اذعان داشت: در این راستا در استان سیستان بلوچستان ۶ هزار واحد خانه احداث و حدود ۶ هزار واحد هم در طرح پیش‌بینی شده است.

وی در زمینه طرح توسعه طرح هادی در روستاها هم اظهار داشت: تاکنون حدود ۹۴ درصد یعنی در حدود ۱۷ هزار روستای کشور طرح توسعه طرح هادی اجرا شده که بر اساس برنامه‌ریزی سالانه ۴ هزار روستای کشور در دستور کار این طرح قرار دارد.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 44046

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =