آخرین اخبار

تکذیب وجود آنفلونزای پرندگان در فارس

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان فارس گفت: هیچ گزارشی مبنی بر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان گزارش نشده و شایعات مطرح شده در این مورد کذب است و صحت ندارد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، منصور بستانیان افزود: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بیماری انسانی محسوب می‌شود که تایید آن بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی است.

وی، همچنین بر اعمال نظارت بر مراکز رسمی کشتار دام در استان فارس تاکید کرد و از بابت سلامت گوشت‌های کشتار شده در مراکز مجاز این استان به مردم اطمینان خاطر داد.

بستانیان افزود: ۲ نفر ناظر بهداشتی و شرعی در هر مرکز از ۳۳ کشتارگاه دام و ۱۴ کشتارگاه طیور دارای مجوز قانونی در استان فارس مستقر هستند و بر روند کشتار در این مراکز نظارت مستمر دارند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان فارس بیان داشت: کشتار دام در حاشیه شهرها و جاده‌های این استان غیرقانونی است و دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله شهرداری‌ها، دستگاه قضایی و دامپزشکی با این تخلفات برخورد قانونی خواهند کرد.

بستانیان از شهروندان و اهالی استان فارس درخواست کرد حتما گوشت مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه و برای اطمینان از سلامت آن به مُهر کشتارگاه، تاریخ کشتار و اطلاعات درج شده بر روی لاشه توجه کنند.

وی ادامه داد: مردم و اهالی استان فارس می‌توانند هرگونه شکایت و گزارش‌های خود را در این زمینه برای پیگیری به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

کد خبر 44011

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =