آخرین اخبار

دادگاه جانی دپ: او «معتادی اصلاح‌ناپذیر» بود که زنش را کتک می‌زد

شواهد ارائه‌شده در دادگاهی در لندن روز دوشنبه ۶ مرداد نشان می‌دهد که جانی دپ، هنرپیشه مشهور هالیوود تحت تاثیر الکل و مواد روانگردان به قول خودش به «هیولایی» تبدیل می‌شد که زنش را به باد کتک می‌گرفت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز این دادگاه برای رسیدگی به شکایت ستاره رشته‌ فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» از شرکت «نیوز گروپ نیوزپیپرز» ناشر روزنامه «سان» و یکی از خبرنگارانش به اتهام تهمت‌زنی تشکیل شده بود. دان ووتون خبرنگار سان در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۸ نوشته بود که جانی دپ، همسر سابقش امبر هرد را کتک می‌زده است.

شرکت نیوز گروپ نیوزپیپرز و ووتون در دفاعیاتشان نشان دادند که اتهام کتک زدن واقعی بوده است. ساشا واس، وکیل مدافع نیوزگروپ و ووتون گفت سبک زندگی با مصرف افراطی الکل و مواد روانگردان باعث رفتار خشونت‌آمیز دپ نسبت همسرش شده است.

او در دفاعیاتش گفت سوءمصرف مواد روانگردان بوسیله دپ از دو جهت در این پرونده اهمیت دارد: اول اینکه این اعتیاد به «نوسان‌های غیرمعقول خلقی و الگوهای غیر معمول رفتاری در او» انجامیده است و دوم اینکه مصرف این مواد باعث شده است که او شدت خشونتی را که بر همسرش اعمال کرده است، به یاد نیاورد.

واس که  جانی دپ را «معتادی اصلاح‌ناپذیر» که نمی‌ةوانست خودش را کنترل کند، توصیف می‌کرد، گفت این بازیگر از حساسیتش به فوران‌های خشم مهارناپذیر آگاه بود و این موضوع را در ای‌میلی در مارس ۲۰۱۲ به دوستش التون جان ذکر کرده است.

دپ که این ای میل را در یک دوره ترک نوشته است، از التون جان به خاطر کمکش برای کنار گذاشتن اعتیادش تشکر کرده و نوشته است که ترک اعتیادش به او کمک کرده است که «هیولای» درونش را داشت او را می‌بلعید شکست دهد.

واس دپ را متهم کرد که «زن‌ستیزی عمیقی دارد که علت اصلی خشمگین شدنش است.»

این وکیل مدافع گفت دپ با ادعای اینکه زنش امبر هرد او را کتک می‌زده است، به دنبال واژگون کردن نقش‌های آزارگر و قربانی بوده است. واس گفت هنگامی دپ متهم به کتک زدن همسرش و اعتیاد به مواد روانگردان بود، او هم در مقابل زنش را به کتک زدن خودش و اعتیاد شدید متهم می‌کرد.

واس گفت پس از جدا شدن این زوج در سال ۲۰۱۶، دپ عزمش را جزم کرد تا هرد را نابود کند.

او گفت دپ روش‌های قدیمی برای بی‌اعتبار کردن یک زن را به کار گرفت، یعنی توصیف کردن همسرش  به عنوان «زنی پول‌دوست، سلیطه و زناکار».

به گفته این وکیل مدافع، هرد خیانت به دپ را تکذیب کرده است و در هر حال این اتهام ربطی به موضوع ندارد. او همچنین گفت هرد خودش هنرپیشه‌ای موفق و از لحاظ مالی مستقل بود.

وکیل مدافع جانب دپ، اظهارات نهایی‌اش را روز سه‌شنبه انجام خواهد داد. انتظار نمی‌رود دادگاه به فوریت درباره این پرونده حکمی صادر کند.

کد خبر 44005

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =