آخرین اخبار

برتری ۱۰ درصدی بایدن نسبت به ترامپ در نظرسنجی تازه

فارس نوشت: نتیجه یک نظرسنجی که در سراسر ایالت‌های آمریکا انجام شده جدید نشان می‌دهد «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری با اختلاف ۱۰ درصدی از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی این کشور پیش افتاده است.

در این نظرسنجی که توسط سی‌بی‌اس انجام شده ۵۱ درصد از شرکت‌کنندگان از بایدن و ۴۱ درصد از ترامپ حمایت کرده‌اند.

پیش از این نظرسنجی دیگری منتشر شده بود که نشان میداد بایدن از ترامپ در ایالت کارولینای شمالی که به طور سنتی رأیش به سبد جمهوری‌خواهان ریخته می‌شد پیش افتاده است.

هفته‌نامه نیوزویک نوشته این نظرسنجی از آن جهت حائز اهمیت است که بیشتر رأی‌دهندگان این ایالت در انتخابات سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ به نامزد حزب‌جمهوری‌خواه رأی داده‌اند.

در این نظرسنجی که شبکه خبری ان‌بی‌سی همراه با موسسه افکارسنجی «ماریست» متولی انجام آن بوده ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان از جو بایدن و ۴۴ درصد از ترامپ حمایت کرده‌اند.

رأی‌دهندگان در ایالت کارولینا در اکثر انتخابات ریاست‌جمهوری از سال ۱۹۶۸ به این سو به نامزدهای حزب جمهوری‌خواه رأی داده‌اند. دو استثنا در این میان، سال‌های ۱۹۷۶ و ۲۰۰۸ بوده که در اولی رأی این ایالت به سبد «جیمی کارتر» و در دومی به سبد آرای «باراک اوباما» رفت.

در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶، دونالد ترامپ با اختلاف ۳.۶ درصدی در این ایالت از رقیبش، هیلاری کلینتون پیشی گرفت.

نتیجه نظرسنجی مشترک شبکه «سی‌ان‌ان» و موسسه «اس‌اس‌آراس» که امروز منتشر شد هم نشان داد در فاصله کمتر از صد روز مانده به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ در چند ایالت تعیین‌کننده که در سال ۲۰۱۶ در آنها پیروز شده بود، از جو بایدن عقب است. 

وبگاه خبری- تحلیلی «پولیتیکو» در گزارشی نتیجه دو نظرسنجی اخیر در آمریکا درباره وضعیت دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه ۱۳۹۹) را منتشر کرد.

طبق این گزارش، نظرسنجی مشترک شبکه «سی‌ان‌ان» و موسسه «اس‌اس‌آراس» نشان می‌دهد بایدن  در چند ایالت تعیین‌کننده شامل «فلوریدا، آریزونا و میشیگان» از دونالد ترامپ با اختلاف چند درصد جلو افتاده است.

نتیجه این نظرسنجی‌ها از نارضایتی‌های گسترده از عملکرد دولت ترامپ در بحبوحه شیوع ویروس کرونا حکایت دارد.

23311

کد خبر 43971

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =