آخرین اخبار

حملات مجدد ترکیه به روستاهای شمال اقلیم کردستان عراق

دو مسئول محلی در اقلیم کردستان عراق امروز دوشنبه از حملات توپخانه‌ای مجدد ترکیه به روستاهای مرزی شمال این اقلیم خبر دادند. حسان چلبی، مدیر ناحیه سیدکان از توابع شهرستان سوران در اربیل گفت که حملات توپخانه‌ای ترکیه، روستاهایی در ناحیه برادوست در شمال اربیل را هدف قرار داد، اما این حملات تلفات انسانی به بار نیاورد.

دو مسئول محلی در اقلیم کردستان عراق امروز دوشنبه از حملات توپخانه‌ای مجدد ترکیه به روستاهای مرزی شمال این اقلیم خبر دادند.

به گزارش شفقنا، به نقل از شفق نیوز، احسان چلبی، مدیر ناحیه سیدکان از توابع شهرستان سوران در اربیل گفت که حملات توپخانه‌ای ترکیه، روستاهایی در ناحیه برادوست در شمال اربیل را هدف قرار داد، اما این حملات تلفات انسانی به بار نیاورد.

چلبی به این امر اشاره کرد که این حملات باعث آتش‌گرفتن مساحت‌های وسیعی از کشتزارها در این منطقه شد.

از سوی دیگر، زیرفان موسی، مدیر ناحیه درکار از توابع شهرستان زاخو واقع در شمال دهوک گفت که حملات ترکیه بعد از ظهر امروز منطقه اسطبلان واقع در میان دو روستای بهیر و برخ در شمال این ناحیه را هدف قرار داد.

موسی افزود که بمباران در این منطقه بیش از ۲۰ بار صورت گرفت که منجر به شعله‌ورشدن آتش در بیش از ۴۰ دونم از زمین‌های کشاورزی در اطراف این دو روستا گردید. وی به این امر اشاره کرد که همچنان دود بسیاری از منطقه بمباران شده در آسمان پیداست.

حملات ترکیه طی هفته‌های گذشته، خسارت‌های جانی و تلفات مالی به دنبال داشته است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 43969

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =