آخرین اخبار

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران گفت : 7 خرداد ماه در تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 ماموران گشت کلانتری 169 مشیریه در جریان سوزاندن و استخراج مس از کابل های صنعتی و مخابراتی قرار می گیرند که با حضور اولین واحد گشتی در محل اعلامی فردی به نام امیر که در حال انجام این کار بود دستگیر و مقدار زیادی کابل نیز توقیف شد که با ثبت اولیه پرونده در کلانتری با دستور بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

 سرقت کابل های مخابراتی

وی با بیان اینکه امیر در بازجویی انجام شده مدعی شد که کابل ها را از شخصی ناشناسی به قیمت 20 میلیون تومان خریده است، افزود: با حضور نماینده حقوقی شرکت مخابرات مشخص شد که کابل های کشف شده مربوط به شرکت مخابرات می باشد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بیان داشت: با توجه به اینکه شرکت مخابرات شکایتی مبنی بر سرقت کابل های مخابرات طرح و از اختلال در شبکه مخابراتی شکایت نکرده بود، کارآگاهان برای تکمیل تحقیقات به محل کشف اموال مراجعه، طی بررسی های صورت گرفته مشخص می شد در آن محل یک شرکت پیمانکاری مشغول فعالیت راه سازی و حفاری می باشد و کابل های مکشوفه نیز در حین حفاری توسط رانندگان لودر و بیل مکانیکی جمع آوری شده است.

این مقام انتظامی گفت : مجددا از امیر تحقیق که ضمن اعتراف به بزه انتسابی و خرید اموال مسروقه اظهار داشت در ماه های اخیر مقادیری کابل و آهن آلات را از شخصی به نام کیانوش که راننده بیل مکانیکی شرکت پیمانکاری می باشد خریده است و مبلغی از وجه خرید را نیز به حساب فروشنده واریز کرده است .

سرهنگ کنجوریان در ادامه گفت : کارآگاهان در ادامه پی جویی ها و دستگیری سارق 25 خرداد ماه با هماهنگی قضائی موفق به دستگیری کیانوش می شوند .

وی اضافه کرد: با انتقال کیانوش به پایگاه ششم پلیس آگاهی وی به بزه انتسابی معترف و ادعا کرد، با توجه به حفاری زمین و کشف اموال سرقتی از زیر خاک توسط، بدون اطلاع به پیمانکار شرکت، کابل ها که کابل های کمکی شرکت مخابرات بوده به امیر فروختم و پول حاصله را برای خودم برداشتم .

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی پرونده برای سیر مراحل دادرسی به شعبه رسیدگی کننده ارسال و متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند.


 
کد خبر 43921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =