آخرین اخبار

محاکمه غیابی داماد متواری نعمت زاده / قاضی: به او گفته شده در دادگاه حاضر نشود / به او و مرجان شیخ الاسلامی تذکر می‌دهم که از تهدید قضات و مزاحمت‌های تلفنی به شعبه از داخل و خارج از کشور خودداری کنند

متهم علی اشرف ریاحی در دادگاه محاکمه غیابی شد. قاضی در ابتدای شنیدن اظهارت وکیل این متهم گفت: ارتباط متهم علی اشرف ریاحی با مرجان شیخ الاسلامی محرز است. متهم اگر مطلبی دارد در قالب لایحه ارائه کند هرچند به او گفته شده در دادگاه حاضر نشود! اتهام متهم علی اشرف ریاحی اخلال در نظام ارزی 6 میلیارد و 656 میلیون یور در شرکت بازرگانی پتروشیمی و کسب منفعت 29 میلیارد و یکصد میلیون ریال.

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۴ متهم دیگر به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است.

به گزارش «انتخاب» به نقل از صدا و سیما، در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام در تذکری گفت: در ابتدا به متهمان به ویژه مرجان شیخ الاسلامی و علی اشرف ریاحی تذکر می‌دهم که از این اقدامات تهدید آمیز نسبت به قضات محکمه و مزاحمت‌های تلفنی به شعبه که از خارج از کشور و داخل کشور انجام می‌گیرد، خودداری کنند.

وی ادامه داد: همه باید در دادگاه حاضر شوند و دفاع کنند، این افراد جزء متهمان اقتصادی هستند و به جای این اقدامات، سعی کنند اموال به تاراج رفته بیت المال را برگردانند.

قاضی گفت: اگر بعضی مواقع فکر می‌کنند اطلاعاتی که دارند بسیار ذی‌قیمت است می‌توانند این اطلاعات را در اختیار وکلایشان قرار دهند، آنچه که این متهمان می‌دانند در اختیار ما قرار گرفته است به گونه‌ای که هم ضابطان این اطلاعات را به ما دادند و هم خودمان آن را به دست آورده‌ایم.

وی ادامه داد: اینکه علی اشرف ریاحی علیه سبحانی، حمزه لو و مرجان شیخ الاسلامی و همچنین بالعکس خانم مرجان شیخ الاسلامی علیه آقایان حمزه لو، سبحانی و احمدیان می‌خواهند مستنداتی ارایه دهند باید بگوییم که ما به اندازه کافی مستند داریم و این مستنداتی که می‌خواهید ارسال کنید به وکلایتان بدهید تا آن‌ها دفاع کنند و به صورت غیر متعارف وارد این موضوعات نشوید.

ما تمام مراتب را به تمام مراجع امنیتی و انتظامی و همچنین مسئولان قوه قضاییه منعکس کردیم که این افراد پا را فراتر از حدشان گذاشتند و متاسفانه به دنبال اقداماتی هستند که تاثیری در پرونده نخواهد داشت.

قاضی تصریح کرد: هرکاری که می‌خواهید علیه قضات و این دادگاه انجام دهید؛ اما باید پول بیت المال را برگردانید.

محاکمه غیابی متهم فراری علی اشرف ریاحی
متهم علی اشرف ریاحی در دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات در پتروشیمی (pcc)، محاکمه غیابی شد.

قاضی پیش از اظهارات وکیل این متهم گفت: ارتباط متهم علی اشرف ریاحی با مرجان شیخ الاسلامی محرز است. متهم اگر مطلبی دارد در قالب لایحه ارائه کند هرچند به او گفته شده است در دادگاه حاضر نشود!

اتهام متهم علی اشرف ریاحی معاونت کلان در اخلال در نظام ارزی ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی در شرکت بازرگانی پتروشیمی و کسب منفعت ۲۹ میلیارد و یکصد میلیون ریال است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 43857

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =