آخرین اخبار

۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
دزدی ۴ میلیاردی زوج سرایدار 

زوج سرایدار پس از این‌که صاحبخانه به مراسم عروسی رفت تمام اموال باارزش خانه را دزدیدند و به شهرستان فرار کردند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهروند، حدود ۱۰ روز پیش کلانتری ۱۲۴ قلهک در جریان سرقت از یک خانه ویلایی در محله قلهک قرار گرفت و تیمی از مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل سرقت مراجعه کردند.

پس از حضور مأموران پلیس در محل سرقت و بررسی‌های اولیه مشخص شد اموال باارزشی از جمله طلا، چند تخته فرش دستباف، حدود ۳۰ عدد ساعت برند، مقادیری دلار، چند عدد تابلوفرش و یک خودرو ‌هایما از ویلای مالباخته به سرقت رفته است.

مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک در تحقیقات بیشتر دریافتند که صاحب ‌ویلا یک روز پیش از سرقت یک زن و مرد را به‌ عنوان سرایدار خانه خود استخدام کرده بود. شب سرقت هم صاحبخانه به مراسم عروسی رفته بود.

بررسی‌های بیشتر نشان داد که صاحب ‌ویلا یک خانه سرایداری در کنار خانه خود در اختیار این زن و مرد سرایدار قرار داده بود که پس از بازگشت آن‌ها به خانه مشخص شد سرایدارها در خانه حضور ندارند، وسایل آن‌ها در خانه سرایداری بود، اما لوازم ویلا به سرقت رفته بود.

مأموران انتظامی نخستین سرنخ را در خانه سرایداری پیدا کردند و پس از تحقیقات اولیه متوجه شدند با خودروهای به سرقت‌رفته در شهرستان بروجرد سوخت‌گیری صورت گرفته است.

مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک به سرعت پس از اخذ دستور مقام قضایی به شهرستان بروجرد اعزام شدند و با بررسی حساب‌های بانکی زن و مرد سرایدار متوجه شدند مقادیر زیادی پول به حساب‌های آن‌ها واریز شده و در حال واریز است.

بررسی‌های تکمیلی نشان داد سارقان اموال سرقت‌کرده را که چهار ‌میلیارد ارزش داشت به مالخران فروخته و در ازای فروش آن‌ها مبالغی را دریافت کرده‌اند.

در ادامه پس از هماهنگی با مقام قضایی، مأموران انتظامی پنج نفر از مالخران این پرونده را که مبالغی به حساب‌های سارقان واریز کرده بودند و درنهایت دو سارق را بازداشت کردند.

سردار ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، گفت: در مجموع در این پرونده هفت نفر بازداشت شدند و تمام اموال سرقتی از سارقان کشف شد. متهمان نیز پس از انتقال به تهران به مرجع قضایی معرفی شدند و پس از اعتراف به جرم خود با دستور مقام قضایی به زندان انتقال یافتند و اموال سرقتی تحویل مالباخته شد.
 

کد خبر 43799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =