آخرین اخبار

سخنگوی وزارت بهداشت: آرامستان‌ها بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارند

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رعایت 79.5 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در هفته آخر تیر در آرامستان‌های کشور خبر داد.

 سیما سادات لاری در گفت‌وگو با فارس، درباره افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده از 22 تا 31 تیر، بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت میانگین در کل کشور مربوط به آرامستان‌ها با 79.5 درصد است.

وی ادامه داد: اداره‌ها و سازمان‌ها با 79.14 درصد، رستوران‌ها با 77.25 درصد و بانک‌ها با 73.18 درصد در رتبه‌های بعدی از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته آخر تیر قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: این در حالی است که بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازه زمانی 21 خرداد ماه تا 21 تیر ماه بر اساس بررسی‌های انجام شده، با 78.16 درصد در رستوران‌ها انجام می‌شد و بانک‌ها از این نظر با 69.61 درصد در رتبه دوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار داشتند.

لاری گفت: در شرایطی که ویروس کرونا در همه جهان و ایران شیوع پیدا کرده و هیچ واکسن و داروی اختصاصی هم ندارد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی باید در دستور کار همه اصناف و افراد جامعه باشد

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 43783

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =