آخرین اخبار

هواشناسی ایران ۹۹/۵/۵| تداوم بارش باران تا آخر هفته/ تشدید بارش‌ها و کاهش دما در شمال

سازمان هواشناسی از تداوم رگبار باران،‌رعدوبرق و وزش باد تا آخر هفته دربرخی استان‌ها و تشدید بارش و کاهش دما در استان‌های شمالی خبر داد.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات مناطق البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی، خراسان شمالی، برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات  هرمزگان رگبار باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا و روز سه شنبه این وضعیت در ارتفاعات مناطق البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، خراسان شمالی، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب فارس، روز چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی  و روز پنجشنبه در شمال غرب،   سواحل شمالی، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می‌شود.

از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه کاهش دما در نوار شمالی کشور و تشدید بارش باران و وزش باد در استان‌های ساحلی دریای خزر پیش بینی شده است. طی روزهای آینده وزش باد شدید در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل ادامه خواهد داشت و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه احتمال وقوع توفان گردوخاک در این منطقه وجود دارد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از فردا تا آخر هفته در استان‌های غربی و جنوب غربی افزایش نسبی دما روی می‌دهد.
کد خبر 43666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =