آخرین اخبار

کنفرانس خبری سرنشینان دراگون از ایستگاه فضایی بین المللی

حدود دو ماه پیش کپسول سرنشین دار "دراگون" متعلق به شرکت "اسپیس ایکس" به سمت "ایستگاه فضایی بین‌المللی" پرتاب شد و ناسا بالاخره موفق شد پس از سال ۲۰۱۱ میلادی، دو تن از فضانوردان خود را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام کند. حال فضانوردان این ماموریت قرار است پنج روز آینده در ایستگاه فضایی بین المللی یک کنفرانس خبری داشته باشند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس پالیسی آنلاین، در این ماموریت که "دمو-۲"(Demo-۲)  نام داشت، "داگلاس جی. هارلی"(Douglas G. Hurley) و "روبرت ال. بهنکن"(Robert L. Behnken) به فضا اعزام  شدند.

آخرین باری که فضانوردان آمریکایی توسط فضاپیمای آمریکایی به فضا رفتند در آخرین ماموریت شاتل در سال ۲۰۱۱ بود و از آن سال تاکنون توسط فضاپیمای روسی "سایوز" به فضا می‌رفتند. حال به گفته ناسا برای نخستین بار از زمان آخرین ماموریت شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱، فضانوردان مجددا با پرتاب یک موشک و فضاپیمای آمریکایی از خاک آمریکا به فضا رفتند. در این ماموریت، کپسول "دراگون" شرکت "اسپیس ایکس" سوار بر موشک "فالکون۹" از پایگاه پرتاب ۳۹A در مرکز فضایی کندی ناسا واقع در فلوریدا به ایستگاه فضایی رفت.

اکنون قرار است این دو فضانورد در تاریخ ۳۱ ژوئیه سال ۲۰۲۰ ساعت ۱۰:۴۵ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۹:۱۵ دقیقه به وقت تهران روز جمعه ۱۰ مرداد) از ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) یک کنفرانس خبری برگزار کنند که این کنفرانس خبری از تلویزیون ناسا پخش خواهد شد. بنابر گزارش‌ها فضانوردان در تاریخ ۱ اوت از ایستگاه فضایی بین المللی خارج خواهند شد و ناسا برنامه دارد که کپسول دراگون در تاریخ ۲ اوت سال جاری در اقیانوس اطلس فرود آید.

هم‌اکنون پنج فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی استقرار دارند و کارهای تحقیقاتی ارزشمندی برای بشریت انجام می‌دهند. این فضانوردان، "کریس کاسیدی(Chris Cassidy) از ناسا،" آناتولی ایوانیشین"(Anatoly Ivanishin) و "ایوان واگنر"(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه هستند که چندی پیش "باب بهنکن"(Bob Behnken) و "داگلاس هارلی"(Douglas Hurley) فضانوردان ناسا هم به جمع آنها اضافه شدند و تعداد آن‌ها به پنج نفر رسید.

البته فضانورد ناسا "کریس کسیدی" (Chris Cassidy) همراه با دو فضانورد روس به نام‌های آناتولی ایوانیشین (Anatoli Ivanishin) و "ایوان وگنر" (Ivan Vagner) همچنان در ایستگاه فضایی بین المللی خواهند ماند و بنابر برنامه ریزی‌ها این سه نفر در ماه اکتبر به زمین باز خواهند گشت.

انتهای پیام

کد خبر 43649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =