آخرین اخبار

دوران جدید پرسپولیس با گل‌محمدی ادامه دارد؟

بهنام ابوالقاسم پور معتقد است یحیی گل محمدی با حمایت هواداران و مدیریت می تواند دوره جدیدی را در این تیم شروع کند و در قامت مدعی قهرمانی ظاهر شود.

خبرگزاری ایسنا: بهنام ابوالقاسم پور معتقد است یحیی گل محمدی با حمایت هواداران و مدیریت می تواند دوره جدیدی را در این تیم شروع کند و در قامت مدعی قهرمانی ظاهر شود.

بهنام ابوالقاسم پور در گفت و گویی درباره چهارمین قهرمانی متوالی پرسپولیس با توجه به جدایی برانکو در ابتدای فصل، کالدرون در میانه فصل جاری و آمدن گل محمدی به این تیم گفت: به نظرم ما باید زحمات آقای کالدرون را هم در این قهرمانی نظر بگیریم. اگر چه تیم کنونی توسط برانکو ساخته شده اما کالدرون خیلی خوب مسائل مختلف را مدیریت کرد و حواشی جمع و جور شد. بعد از جدایی کالدرون هم یحیی گل محمدی با قابلیت های فنی و اخلافی خود تیم را به سمت قهرمانی مدیریت کرد و اجازه نداد حواشی خللی در روند کاری تیم ایجاد کند.

او به وجود مشکلات مدیریتی در پرسپولیس اشاره کرد و افزود: به نظرم عدم ثبات مدیریتی می توانست به پرسپولیس تیم صدمه بزند که به نظرم با تلاش بازیکنان و همدلی و هم قسم شدن آنها، ضعف مدیریتی روی تیم تاثیر نداشت. رفتن انصاری فرد می توانست به تیم لطمه بزند اما بازیکن برای کسب چهارمین قهرمانی تلاش کردند و یحیی هم به خوبی فضای تیم را مدیریت کرد تا این اتفاق محقق شود.

از اولین قهرمانی پرسپولیس فرضیه ای وجود داشت که این تیم بی انگیزه خواهد شد و نمی تواند قهرمانی دوم، سوم و چهارم را کسب کند ولی در عمل این اتفاق رخ نداد. مهاجم سال های دور پرسپولیس در واکنش به این موضوع اظهار کرد: الان سطح توقع هواداران بالا رفته است. اگر ۱۰ قهرمانی هم کسب کنند، باید برای یازدهمین قهرمانی تلاش کنند. با توجه به آن شور و شوق هواداران پرسپولیس برای کسب قهرمانی، اگر کسی مانع از قهرمانی تیم شود، مقابل هواداران قرار می گیرد و به راحتی کنار گذاشته می شود.

پیشکسوت پرسپولیس تاکید کرد: با حضور هواداران پرسپولیس، انگیزه بازیکنان برای موفقیت بیشتر می شود و می توانند در ادامه با اضافه کردن چندین بازیکن توانمند در خطوط مختلف و رفع نقاط ضعف تیم، برای قهرمانی های آینده آماده شوند.

قهرمانی پرسپولیس با گل محمدی نوید یک دوره جدید را برای سرخپوشان با سرمربی ایران می دهد و شاید هواداران نگران بدقولی در پرداخت حقوق ارزی مربیان خارجی نباشند و بتوانند با سرمربی ایرانی خود در سخت ترین شرایط هم پیش بروند. ابوالقاسم پور گفت: می توان چنین دوره ای را متصور بود. گل محمدی اولین قهرمانی را کسب کرده ولی برای ادامه راه همچنان نیازمند حمایت مدیریت و هواداران است و نباید در روزهای سخت او را تنها بگذارند. باید به یحیی زمان داد و خواسته هایش را برآورده کرد تا تیم مجددا قهرمان شود.

وی ادامه داد: ان شاء الله گل محمدی دانش افزایی و ارتقای سطح مربیگری را فراموش نمی کند و همزمان با مربیگری پرسپولیس، به علم خود در زمینه مربیگری فوتبال می افزاید تا پرسپولیس سال های سال در قامت مدعی قهرمانی ظاهر شود.

ابوالقاسم پور در پاسخ به این سوال که آیا می توان پرسپولیس دهه ۹۰ را با پرسپولیس دهه ۶۰ یا ۷۰ مقایسه کرد، تاکید کرد: این موضوع قابل مقایسه نیست چرا که ما در دهه ۶۰ امکانات نداشتیم و فوتبال حرفه ای نبود. امکانات دوره کنونی با دهه ۶۰ زمین تا آسمان فرق دارد. ما زمین هموار و تجهیزات پزشکی نداشتیم.

پرسپولیس تا چندی دیگر باید در لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود و چه بسا با آمادگی کنونی بتواند در این مسابقات که به صورت متمرکز برگزار می شود، دست به کارهای بزرگی بزند. این کارشناس فوتبال درباره این موضوع گفت: لیگ قهرمانان متقاوت از لیگ داخلی است. تیم هایی به این رقابت ها می آیند که دو، سه برابر پرسپولیس سرمایه گذاری کرده اند و بازیکنان با کیفیتی دارند. اگر گل محمدی بتواند در خطوط مختلف چند بازیکن باکیفیت جذب کند، می تواند در لیگ قهرمانان هم مدعی قهرمانی شود و حرفی برای گفتن داشته باشد.

کد خبر 43545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =