آخرین اخبار

 لاک‌پشت بخورید! | راهکار ویژه رهبر کره شمالی برای جبران کمبود مواد غذایی

رهبر کره‌شمالی به مردم این کشور دستور داد گوشت لاک‌پشت بخورند تا از این طریق کمبود مواد غذایی به ویژه گوشت در کشورش جبران شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  اعتمادآنلاین، رسانه‌ها خبر دادند کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی خطاب به مردم کشورش از آنها خواست از این پس به دلیل کمبود مواد غذایی گوشت لاک‌پشت بخورند. در همین راستا رسانه‌های کره‌شمالی هم به تکرار این توصیه به مردم پرداختند.

روزنامه «سان» در گزارش خود در این باره آورده است: رسانه‌های کره‌شمالی بعد از این توصیه به طور مرتب مطالب و گزارش‌هایی در مورد فواید گوشت لاک‌پشت منتشر می‌کنند. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، حتی پیش از بسته شدن مرزها به دلیل شیوع ویروس کرونا نیز دست‌کم ۴۰ درصد جمعیت کره‌شمالی از ناامنی غذایی رنج می‌بردند.

گفتنی است در شرایطی که اقتصاد کره‌شمالی یکی از بدترین سال‌های تاریخ خود را پشت سر می‌گذارد و بسته شدن مرزهای کشور با چین نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا مزید بر علت شده و در حالی که اکثر مردم این کشور مجبور به خوردن حداقل مواد غذایی هستند، رسانه‌ها چندی پیش از لیست مشروبات و غذاهای لاکچری رهبر این کشور از جمله سوپ باله کوسه پرده برداشتند.

سربازان کره شمالی باید خرگوش پرورش دهند

چندی پیش هم فرماندهان ارتش کره شمالی به سربازان دستور داده‌اند برای تامین گوشت قرمز خود و خانواده‌شان بیش از گذشته خرگوش پرورش دهند و وزن هر حیوان دست‌کم ۳.۵ کیلو باشد.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نیویورک پست، رهبر جوان کره شمالی از مدت‌ها پیش دستور داده بود فرماندهان ارتش راه‌هایی ارزان‌تر برای تامین گوشت قرمز بیابند. یکی از این راه‌ها پرورش حیوان‌های علفخوار از جمله خرگوش است که وظیفه پرورش این حیوان‌ها را سربازان ارتش و خانواده‌های آنها بر عهده گرفته‌اند. گفته می‌شود هر خانواده مسئولیت پرورش ۱۵ خرگوش را بر عهده دارد و ارزیابی موفق بودن یا ناکامی این طرح پایان ماه اوت انجام خواهد شد.

کد خبر 43526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =